Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Butler: "Picasso değil, Banksy gibiyim!"

Miami Heat yıldızı Jimmy Butler, hayatını sanatçılarla karşılaştırarak, bir Picasso değil, daha çok bir Banksy gibi olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Miami Heat yıldızı Jimmy Butler, hayatını sanatçılarla karşılaştırarak, bir Picasso değil, daha çok bir Banksy gibi olduğunu söyledi.

Butler, San Antonio Spurs'e karşı Heat için ilk maçına çıktıktan sonra, hayatının nasıl geçtiğinden bahsetti.

Page Six'ten Carlos Greer'a, yaşamının bir şaheser olmasına rağmen, kendisini her yaştan insanın takdir edebileceği geleneksel bir sanat eseri olarak görmediğini anlattı:

"Bir sanat eseri olduğumu söylemiyorum. Diyorum ki, bazı insanlar bir Picasso eserini anlamayabilir, ama bir Picasso olduğu için satın alman gerekir. Sanırım ben öyle biriyim. Beni anlayamayabilirsiniz, ama bu değişeceğim anlamına gelmez. Bir Picasso eseri, Picasso eseridir. Ama cidden, ben bir Picasso değilim - daha çok bir Banksy gibiyim!"

Picasso, tüm dünyadaki sanat hayranları tarafından çok sevilen eksantrik sanat ile tanınıyor. Banksy'nin ise çalışmalarının birçoğu, sanatın tanımına meydan okumak amacıyla ortaya koyuluyor. Genelde iktidardaki insanları sorguladığı ve toplumsal normlara meydan okuduğu için, sanatını fazla kişi sevmeyebiliyor.

Bununla perspektif olarak, Butler'in neden böyle bir karşılaştırma yapabileceği anlaşılabilir. Ligdeki en sevilen oyuncu olmamasına rağmen, olabileceği en iyi oyuncu olmak için elinden geleni yapan bir isim.