Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Buss: "Kobe'nin 2007'de Clippers'a gitme olasılığı yüksekti"

Los Angeles Lakers'ın sahibi Jeanie Buss, efsane oyuncu Kobe Bryant'ın 2007'de LA Clippers'a katılma ihtimalinin "çok olası" olduğunu itiraf etti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; Twitter
Los Angeles Lakers'ın sahibi Jeanie Buss, efsane oyuncu Kobe Bryant'ın 2007'de LA Clippers'a katılma ihtimalinin "çok olası" olduğunu itiraf etti.

Buss, "All the Smoke" isimli podcast'te yer aldı ve programın sunucularından Stephen Jackson, kendisine Bryant'ın Clippers'a katılmaya ne kadar yaklaştığını sorduğunda, şunları söyledi:

"Kobe ile hiç bunun üzerine konuşmamıştık ama bir seferinde, bir maç öncesinde Clippers renklerini giymişti. Forma bile değildi, sadece o takımın renklerini giymişti. Çok ince bir göndermeydi. O an bu meydan okumaları sevdiğini anlamıştım ve bu şimdi olsa çok büyük bir şey olurdu, değil mi? Yani o yüzden bunun zamanında oldukça mümkün olduğunu düşünüyorum."

O dönemde Clippers, bir NBA şampiyonluğu için mücadele etmeyen ve genellikle ligin en kötü takımları arasında yer alan, istikrarsız bir ekipti.

Sonunda Bryant, 2016'da emekli olmadan önce toplam 20 yıl boyunca Lakers'ta kalmayı tercih etmişti. Takımda kalma kararını verdikten sadece iki yıl sonra, Lakers üst üste iki NBA şampiyonluğunun ilkini kazanmıştı.