Burak Yılmaz: "Tek yürek olan bir ülkeyiz"

A Milli Takımımızın Fransa ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmanın ardından Burak Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Burak Yılmaz: 'Tek yürek olan bir ülkeyiz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ekim 2019 01:13
A Milli Takımımızın Fransa ile 1-1 berabere kaldığı mücadelenin ardından Burak Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Barış Pınarı Harekatı'ndaki Mehmetçiklerimizi düşünerek maça çıktıklarını kaydeden Burak, "İstediğimizi aldık. Kazanabilirdik, kaybedebilirdik. Karşımızda dünyanın en iyi takımı var, en iyi oyuncuları var. Buraya gelen Türk halkından Allah razı olsun. Bu duygular tarif edilmez. Biz ülke olarak ne zaman dara düşsek, ne zaman zor düşsek tek kalp, tek yürek olmasını becerebilen bir ülkeyiz. Futbol bizi mutlu eder. Sadece futbol değil, ülkemizdeki askerleri düşünerek, tüm insanları düşünerek sahaya çıktık" dedi.

EURO2020'ye bu genç takımla gitmek istediklerini vurgulayan golcü oyuncu, "Yenilebilirdik de, kazanabilirdik de. Çok güzel bir jenerasyon var. Çocukların kalpleri güzel, kendileri güzel. Onlara EURO2020'de oynamak yakışıyor. Bu sonuçla oraya yakışacağımızı gösterdik" ifadelerini kullandı.

"İNSANLARIMIZI GÜLDÜRMEK İÇİN SAHAYA ÇIKTIK"

Karşılaşmanın ardından Stade de France'ta gazetecilere açıklama yapan Yılmaz, sahaya çıkarken omuzlarında büyük bir sorumluluk hissettiklerini belirterek, "Ülkemiz sıkıntılı bir durumdayken biraz olsun mutlu olabileceğimiz bir futbol vardı. İnsanlarımızın yüzünü güldürmek için sahaya çıktık, kazanabilirdik veya kaybedebilirdik ama bu bilinç ve ruh haliyle sahaya çıktık." dedi.

Yılmaz, bu takımın güzel oyuncuları bulunduğunu ifade ederek, "Oyuncular, yönetimimiz, Başkanımız, Spor Bakanımız, Cumhurbaşkanımız bize destek oluyor. Ben, ülkemize Avrupa Şampiyonası'nın çok yakışacağını düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Burak Yılmaz, Türk olmaktan gurur duyduğunu söyledi.Tümü
TÜMÜ