Bülent Uygun: "VAR'daki de göremedi!"

İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Beşiktaş maçı sonrasında konuştu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Bülent Uygun: 'VAR'daki de göremedi!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Aralık 2019 23:24
Süper Lig'in 13. haftasında deplasmanda Beşiktaş'a 4-1 mağlup olan İstikbal Mobilya Kayserispor'da teknik direktör Bülent Uygun, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

"VAR'DAKİ DE GÖREMEDİ!"

Yedikleri gollerde hakem hataları olduğuna dikkat çeken Bülent Uygun, "Beşiktaş'ı tebrik ederim. Benden önceki bütün kaosları sayın hocalarımız dile getirmişti. İkinci topta 'VAR'amadık, VAR'daki de göremedi. Dördüncü golde elle oynama var, yapacak bir şey yok." dedi.

"ZOR DURUMDAYIZ AMA HALLEDECEĞİZ"

Adebayor'un takımdan ayrılmasıyla ilgili soruya da cevap veren Uygun, "Adebayor'a teşekkür ederiz. Onun gibi oyuncular bu ülkeye gelmeli. Emre Demir'i bugün keyifle izledik. Bu gemiyi limana yanaştırırken onun da kaptan gibi rolü olacak. Ben %99 takımları ligde tuttum, başarılı oldum. Kayserispor çok zor durumda ama halledeceğiz." ifadelerini kullandı.

"BEN HARİÇ HERKES GİDEBİLİR"

Takımdaki sıkıntıdan da bahseden tecrübeli teknik adam, "Takımın %60'ı kulüple durumunu avukatlık hale getirdi. Ben hariç herkes gidebilir diyeyim, siz anlayın yani." diye konuştu.

"15 YAŞINDAKİ EMRE, 17 YAŞINDAKİ NURETTİN'LE ÇIKTIK"

Uygun, karşılaşmanın ardından düzenlen basın toplantısında, Beşiktaş'ın istekli, arzulu ve coşkulu oynadığını belirterek, "Kazanmaya alışmışlardı. Sorunlarımızı anlatmaya gerek yok. Her türlü sıkıntılarımız var ama oyunu güzelleştirmeye çalıştık. 15 yaşındaki Emre ve 17 yaşındaki Nurettin ile Kayserispor formasını terletmeye çalıştık." dedi.

İstikbal Mobilya Kayserispor'un başında 25 gündür bulunduğunu hatırlatan Uygun, "25 gündür Kayserispor'un ayağa kalkması için sorunları çözmeye çalışıyoruz. Birçok problem yaşıyoruz. Sadece Adebayor bırakmadı, 5-6 futbolcu daha kulübü Futbol Federasyonuna verdi. Onların kalması için telkinde bulunuyoruz. Yeni başkanımız ödemeler yaptı. Kadro mühendisliği sonuç almamızı engelliyor." diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ'IN İKİNCİ GOLÜNÜ BEN ÇAPRAZDAN GÖRÜYORUM, ÇIKTI"

Teknik direktör olarak kendisinin hakemliğin profesyonelliğe geçmesini yıllar öncesinde söylediğini hatırlatan Uygun, "Beşiktaş'ın ikinci golünü ben çaprazdan görüyorum, çıktı. Sonra dokunuyorsun faul. Bu işi profesyonelce yapacaksın. Antrenman ve analiz yapacaksın. Hakem hocası koşmasını, zıplamasını bilmiyor ki... Türkiye'de sistemleri değiştirmek lazım." ifadelerini kullandı.Tümü
TÜMÜ