Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Bu sefer Kawhi dinlendi, arkadaşları çalıştı!

Kawhi Leonard, dün gece Milwaukee Bucks'a karşı 19 sayıda kalsa da, genelde kendisinin yaptığı gibi bu sefer takım arkadaşları onu taşıdı ve Toronto Raptors benchi, Bucks benchine karşı 48-23'lük bir üstünlük sağlayarak 120-102'lik galibiyetin gelmesinde büyük öncü oldu.

Kawhi Leonard, dün gece Milwaukee Bucks'a karşı 19 sayıda kalsa da, genelde kendisinin yaptığı gibi bu sefer takım arkadaşları onu taşıdı ve Toronto Raptors benchi, Bucks benchine karşı 48-23'lük bir üstünlük sağlayarak 120-102'lik galibiyetin gelmesinde büyük öncü oldu.

Bütün dikkatin Kawhi üzerinde toplandığı Bucks savunmasına karşı, Marc Gasol, dün gece altı kez boş üç sayılık denerken, Norman Powell da 13 adet boş üçlük denedi. Toplamda, Raptors son iki toplam 40 adet savunulmayan şut denedi ve efektif şut isabetine göre bunların %61.3'ünde isabet buldu. Milwaukee'deki ilk iki maçta yine de 40 boş şut yakaladılar, ancak bu kez %47.5'lik bir efektif şut isabetiyle oynamışlardı.

Kyle Lowry, Kawhi'ın hücumda dikkati üzerine toplamasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Kawhi ne olursa olsun her zaman tüm dikkati toplayacak. Bu, Kawhi etkisi. Bizi bazı maçlarda taşıyacak. O bir süperstar. Ama mesela bu gece gibi, başkalarının işini yapmasına izin verdiği ve yükü o kadar da taşımak zorunda olmadığı geceler de oluyor. İlk çeyrekte topa o kadar dokunmamıştı. Ama onun çektiği dikkat sayesinde topu dolaştırdık ve saldırıya geçtik."

KAWHI DİKKAT ÇEKİYOR, DİĞERLERİ İŞ GÖRÜYOR!


Powell'ın konuyla ilgili düşünceleri şöyleydi:

"Kawhi topa sahipken çok dikkat çekiyor. Bu zayıf tarafa bize çok fırsat yaratıyor. Biraz onun üzerinden, biraz da Marc üzerinden oynamaya çalışıyoruz. Bence Marc, tepedeki kat etmelerde ve perdelemelerde savunmaları kırma konusunda olağanüstü bir iş çıkardı. Birbirimiz için oynadığımızı düşünüyorum. Herkes sahada ne gördüğümüz, nasıl daha iyi şut pozisyonları yakalayabileceğimiz ve nasıl her pozisyonda şut bulabileceğimizi konuşuyor."

Antetokounmpo'nun, Kawhi'ın dikkati toplamasıyla ilgili düşüncesi şu şekildeydi:

"Aynı şeyi yapmaya devam edeceğiz. Başkalarının şut denemesini istiyoruz. Kawhi üzerinde savunmada agresif davranmaya devam etmeli, şutlarını sınırlamaya çalışmalıyız. Ama günün sonunda, adamlar benchten gelip şut sokarlarsa, bununla yaşamak zorundayız, işimizi yapıyoruz."