Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Brooklyn üçlüsünün temelini, 2016 Rio Olimpiyatları atmış

Brooklyn Nets oyuncusu DeAndre Jordan, 2016 ABD Olimpiyat basketbol takımının, kendisi, Kyrie Irving ve Kevin Durant'in Brooklyn'de bir araya gelmesinin temelini attığını söyledi.

Brooklyn Nets oyuncusu DeAndre Jordan, 2016 ABD Olimpiyat basketbol takımının, kendisi, Kyrie Irving ve Kevin Durant'in Brooklyn'de bir araya gelmesinin temelini attığını söyledi.

Jordan, Kyrie'nin "Hadi hepimiz aynı takıma gidip birlikte oynayalım" dediğini açıkladı.

Kyrie, bu üçlünün Brooklyn'de bir araya gelmelerine vesile olan şeyin, saha dışındaki güçlü ilişkileri olduğunu belirtmişti.

Durant, Kyrie ile tanışmasını şöyle açıkladı:

"Kyrie ve ben en baştan çok sorunsuz başlamadık. Şampiyonluk kazandığı, uzun bir sezondan çıkıyordu ve Rio'da biraz kafası gidip geliyordu. Yorgundu, başlarda diğerleri kadar odaklı değildi. Bunu hissettim ve kendisini rahat bıraktım, kişisel bir şekilde değil, bir takım arkadaşı gibi. Ve bu küçük ilişkimizin başlangıcıydı."

"Bunu yapmama izin vermesi, doğru düşünce ile karşılaması ve onunla bunun hakkında konuşabilmemiz, karşılıklı saygımızı sağlamlaştırdı."

Rio'daki son gecelerden birinde, Kyrie, Durant ve Jordan birlikte bir şeyler içerken, Jordan, Irving'le arasında şu diyalogun geçtiğini hatırlıyor:

K: "Hey, bunu yapmak gerçekten güzel olabilir."

D: "Ne demek istiyorsun?

K: "Hadi hepimiz aynı takıma gidip birlikte oynayalım."