Brecka: "Quaresma'nın işi çok zor"

Devre arasında Kasımpaşa'ya transfer olan Çek savunmacı Tomas Brecka, ülkesinde yayın yapan sport.cz'ye konuştu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Brecka: 'Quaresma'nın işi çok zor'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Şubat 2020 02:28
Devre arasında Jablonec'ten Kasımpaşa'ya transfer olan Tomas Brecka, ülkesinde Türkiye deneyimi ile ilgili röportaj verdi.

Brecka, çok kısa süre içerisinde transferinin gerçekleştiğini söyleyerek dünya yıldızı Ricardo Quaresma'ya olan hayranlığını dile getirdi ve Türkiye'deki hedeflerini anlattı.

"5 GÜNDE HAYATIM DEĞİŞTİ"

"Geçtiğimiz ay benim için çalkantılı geçti. Jablonec'te kış dönemi hazırlıklarımı yaparken hayatımın bu kadar değişeceğini bilmiyordum. Sonra birden Kasımpaşa'nın teklifi geldi. 5 gün içinde bir tekneden suya dalar gibi oldum."

"3 GÜN DÜŞÜNMEK ZORUNDA KALDIĞIM SEBEP TAKIMIN KONUMUYDU"

"Yurtdışında oynama şansı her futbolcuya gelebilecek bir şey değil. Bu anlamda ben de zor ikna olmadım. Kasımpaşa'nın büyük bir kulüp olduğunu biliyordum ama ligdeki yerimiz iyi değil. 3 gün düşünmek zorunda kaldığım tek sebep buydu."

"QUARESMA'NIN İŞİ ÇOK ZOR, HERKES RESİM ÇEKTİRMEK İSTİYOR"

"Ricardo Quaresma'ya yaptıkları nedeniyle büyük saygım var. Soyunma odasına ilk girdiğimde biraz gergindim. Onu gördüm ve çok normal ve kişiliği harika bir insan. Havalimanında herkes onunla resim çektirmek istiyor ve ben de uzaktan bakıp 'bu gerçekten zor' diyorum"

"TÜRKİYE'DEKİ OYUNCULAR ÇOK HIZLI DEĞİL AMA YETENEKLİLER"

"Türkiye'deki oyuncuylar çok süratli değil ama yetenekleri var. Bireysel kaliteleri ön planda. Benim oyun olarak kendime güvenim var. Ligde 3 maç oynadım. Eğer iyi oynarsam kalacağım, oynayamazsam dışarıda kalacağımı biliyorum"

"GALATASARAY MAÇI.."

"Ülkemizin dışında futbolun nasıl oynandığını görmek için biraz da transfer olmak istedim. Galatasaray maçında bizi önemli bir düello bekliyor. Quaresma gibi oyuncuları görerek bizler de pozitif etkiyi alacağız ve bizim için itici kuvvet olacak"Tümü
TÜMÜ