Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Boston, Kevin Garnett'in formasını emekliye ayıracak!

Boston Celtics, önümüzdeki sezon eski süperstar oyuncusu Kevin Garnett'in 5 numaralı formasını emekliye ayıracaklarını açıkladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Boston Celtics, önümüzdeki sezon eski süperstar oyuncusu Kevin Garnett'in 5 numaralı formasını emekliye ayıracaklarını açıkladı.

Takım, kararı dün gece oynanan LA Clippers maçı sırasında, jumbotronda oynatılan bir video aracılığıyla duyurdu.

Garnett'in forması, takım tarihinin 24. emekli forması olacak.

Garnett'in bu onurla ilgili yorumları şu şekilde oldu:

"Celtics'in numaramı emekli etmesinden ötürü onurlu ve minnettarım. Her zaman takım sahiplerine, Danny Ainge'e, Doc Rivers'a, eski takım arkadaşlarıma ve Celtic camiasına karşı sonsuz saygı ve takdirim olacaktır."

Rivers, Garnett'in takım kültürünü nasıl değiştirdiğini şöyle yorumladı:

"Onunla ilgili bunu sık sık söylerim, o gelmiş geçmiş en iyi süperstar rol oyuncusu. O bir süperstardı, ama yine de takım için rolünü bir şekilde oynadı. Bunu nasıl yaptığını bilmiyorum, ama yaptı. Bu takımın kültürünü değiştirdi. Gerçekten değiştirdi. Takımda böyle bir adama ihtiyacımız vardı, bunu yaptı ve etkisi hala burada. O zamandan beri ayrılmadı. Hepsi Garnett sayesinde."