Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Bosh, "G.O.A.T." tartşımasında LeBron'u seçti!

Eski Miami Heat yıldızı Chris Bosh, eski takım arkadaşı LeBron James ile Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan arasında bir seçim yapmak durumunda kaldı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski Miami Heat yıldızı Chris Bosh, eski takım arkadaşı LeBron James ile Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan arasında bir seçim yapmak durumunda kaldı.

Bosh, yakın zamanda "NBA on ESPN" podcastinde yer aldı ve bu bitmeyen tartışma hakkında düşüncesini sundu:

"LeBron diyeceğim, çünkü o adamımdır, onunla oynadım, bana birçok asist yaptırdı ve birçok boş şut pozisyonu verdi... Miami'de bulduğum sayıların hatrı sayılır bir kısmından sorumluydu."

Bosh, ikisi arasındaki en büyük farkı da şöyle belirtti:

"Bron daha çok bir distribütör gibi. Yani maçlarını izlerseniz, maç başlarında takım arkadaşlarını erkenden oyuna dahil eder ve sonra skor bulma konusunda agresifleşir. MJ genellikle üçgen hücum oynamıştı, bunda ustalaştılar ve her zaman savunmaya doğru penetre edip, saldırgan olmaya çalışıyordu."

"Dürüst olmak gerekirse, onu her zaman kıskanmışımdır (LeBron James), herkes 'Aman Tanrım, LEBRON JAMES' falan derdi. Evet, elbette, hayatı boyunca oyun kurabileceği bir pozisyondaydı. Bir uzun olarak ben de hep böyle olmak istemişimdir."

Bosh, kan pıhtılaşma sorunları nedeniyle 2016'dan beri ligde oynamıyor.