Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Bosh: "Davis, oyununu 'tamamen' LeBron'a uydurmak zorunda değil"

Emekli yıldız Chris Bosh, Los Angeles Lakers'ın LeBron James ve Anthony Davis ile başka takımlara "problem yaratacağını" söyledi.

Emekli yıldız Chris Bosh, Los Angeles Lakers'ın LeBron James ve Anthony Davis ile başka takımlara "problem yaratacağını" söyledi.

Bosh ayrıca Davis'in oyununu "tamamen" LeBron'a göre ayarlaması gerekmeyeceğini de belirtti.

Miami Heat'de James ve Dwyane Wade'e katıldığında Bosh, oyunundan yüksek miktarda fedakarlık etmek zorunda kalmıştı. Kevin Love da aynı şekilde, Cleveland Cavaliers'da LeBron ve Kyrie Irving ile oynarken bu şekilde ilerlemişti.

"BÜYÜK OYUNCULAR, BİRBİRLERİNE UYMALILAR"

Bosh şu açıklamaları yaptı:

"Onun (AD) çok fazla ayarlama yapmak zorunda olduğunu zannetmiyorum. LeBron da ayarlamalar yapmak zorunda. Büyük oyuncular, diğer büyük oyunculara uyum sağlamak zorundadır. Çok fazla ayarlama yapmak zorunda olacağını sanmıyorum."

"Gününde olduğu zaman, Davis ligdeki ilk beş oyuncudan biri. Başa çıkmaları çok zor olacak. Çok daha fazla ayarlama yapmak zorunda kalacağını sanmam, çünkü bugünün oyunu daha hızlı. Daha fazla şut atabilecek, sahaya yayılabilecek."

Bosh, Toronto Raptors forması giyerken takımın ana opsiyonuydu, ancak LeBron ve Wade'in yanında, Heat ile üçüncü seçenek olmuştu. Yeni rolüne uyum sağlaması biraz zaman almıştı. Aynı şey, LeBron ve Irving'in de topu seven oyuncular olmalarından dolayı, bazen Cavs'de yalnızca bir set şutörü haline gelen Love için de geçerli.