Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Blake, "Detroit'te smaç vuramadı" ifadesine sinir olmuş!

Brooklyn Nets forveti Blake Griffin, Detroit Pistons'ta smaç basmadığına dair çıkan haberlere "sinirlendiğini" söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Brooklyn Nets forveti Blake Griffin, Detroit Pistons'ta smaç basmadığına dair çıkan haberlere "sinirlendiğini" söyledi.

Blake, kariyerinin en verimli döneminde ligin en atletik oyuncularından biri olarak, inanılmaz smaç yeteneğiyle ünlenmiş bir oyuncuydu.

Ancak LA Clippers'tan ayrıldığından beri eskisi gibi olmayan Griffin'in smaç miktarındaki düşüşü fark eden Pistons taraftarları, kendisinin "bittiğini" ya da "maksimum çabasını göstermediğini" iddia etmişlerdi.

Griffin, Pistons'daki performansıyla ilgili süregelen bu haberlerin sinir bozucu olduğunu açıkladı:

"Beni biraz rahatsız etmişti. Çünkü çıkan istatistik, '400 küsur gündür smaç basmıyor' şeklindeydi. Herkes 'bir yılı aşkın süredir smaç basmıyor' diyordu. Ama ben bir yılı aşkın süredir oynamıyordum zaten.

Pistons ile oynadığım o son 19 maçta smaç basmamıştım. Bu şekilde sunulması beni çok sinirlendirmişti, çünkü kafalarına göre istatistik verip, maçlar yerine günleri saymışlardı."

Blake'e göre, medya Detroit'teki görev süresi konusunda dürüst davranmamıştı ve birçok Pistons taraftarının belli bir şekilde düşünmesini sağlayan durum da buydu.