Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Bir MVP'nin takas edildiği anlar: "Şok, gerçekten şok!"

Derrick Rose'un 2016 yılında Chicago Bulls'tan New York Knicks'e takaslandığını öğrendiği anda yaşadıklarının 'kesintisiz' dakikaları...

Derrick Rose'un Chicago Bulls'tan 2016 yazında New York Knicks'e takaslandığı anın video görüntüleri, ABD'de de manşetlere oturdu.

Inglewood, Chicagolu olan Derrick Rose, 2008 yılında Chicago Bulls tarafından 1. tur 1. sırada seçildi ve 2011 yılında NBA MVP Ödülü'nün sahibi oldu. 12 Mayıs 2012'de aşil tendonu sakatlığı yaşayan Derrick Rose, 2012/13 sezonunu da kaçırdı.

5 Ekim 2013'te geri döneceği açıklanan Derrick Rose, 22 Kasım'da bu kez sağ dizinden sakatlandı ve sezonu kapattı. Bulls'ta başladığı muhteşem kariyeri geriye doğru giden Derrick Rose, geri döndüğü 2014/15 sezonunda eski etkisini yaratmadı. 2015/16 sezonunun hayal kırıklığıyla sonuçlanmasının ardından Rose, Knicks'e takaslandı.

DERRICK ROSE, TAKAS HABERİNİ ÖĞRENİYOR

Ortaya çıkan videoda Derrick Rose, takaslandığı gün saat 11.51'de Chicago Bulls'tan New York Knicks'e takaslanabileceği haberini alıyor. Rose, "Şu anda çok gerginim. Neden bilmiyorum. Çünkü, New York beni istiyormuş. Umarım hiçbir şey olmaz." diyor.

Röportaj çekimine tekrar devam eden Rose, 11.54'te menajeri BJ Armstrong'tan gelen telefonla ara veriyor.

Rose: Neler oluyor B.
Menajeri: Az önce Phil Jackson (Dönemin New York Knicks Başkanı) ile konuştum. Knicks'e takasın gerçekleşiyor.
Rose: Neden?
Menajeri: Hiçbir şey yapamıyorum. Üzgünüm.

Derrick Rose, odadan dışarı çıkarak ağlamaya başlıyor.

Rose: Sen ciddi misin?
Menajeri: Dinle, öncelikle şunu bilmeni istiyorum. Tamam mı? Phil ile konuştum. Takas oldu. Tamam mı?
Rose: Evet
Menajeri: İyi misin?
Rose: Korkuyorum.
Menajeri: Ne yapmana ihtiyacım var biliyor musun? Öncelikle, kendini toparla. Kimseye bir şey söylemedim. Kimsenin senin üstüne gelmesini istemiyorum. Tamam mı? Bu senin için çok büyük bir fırsat olacak. Senin için çok büyük bir an. Medya senin üstüne gelecek bir yerde ve ben bu fırtınaya karşı seni yönlendireceğim. Medyada haberlerin patlaması sadece zaman meselesi. Biz de buna hazırlanacğaız. Bu çok farklı bir durum olacak. Tamamen farklı bir canavar. Tamam mı?
Rose: Tamam, beni daha sonra tekrar ara.

Derrick Rose, telefon görüşmesinin ardından röportaj için tekrar kameraların karşısına geçiyor. "Su ister misin, iyi misin, bir şeye ihtiyacın var mı?" gibi soruların ardından Rose, "İyiyim." diye cevap veriyor.

Yönetmen: Devam edecek miyiz? Telefonda neler oldu?

Rose'un uzun süren sessizliği sonrası...

Yönetmen: Telefonda neler oldu, ne duydun?

Rose'un gözleri buğulanır ve ağlamamak için kendini zor tutar. "New York'a takaslanmışım." der.

Yönetmen: Ne söylediler?
Rose: Hazır olmamı söylediler.
Yönetmen: Neler olduğunu ve nasıl olduğunu mu öğrendin? Bu konuda ne düşünüyorsun? Duyguların nedir?

Rose, "Şok adamım, gerçekten şok oldum." cevabını verip, ağlamaya başlıyor.