Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Bir GM: "Batı, Iguodala'yı LeBron'dan uzak tutmak istiyor"

İsmini vermeyen bir NBA takımı yöneticisi, Batı Konferansı'nın Andre Iguodala'yı Los Angeles Lakers'tan uzak tutmak ve LeBron James'i durdurmak için kullanmak istediğini düşünüyor.

İsmini vermeyen bir NBA takımı yöneticisi, Batı Konferansı'nın Andre Iguodala'yı Los Angeles Lakers'tan uzak tutmak ve LeBron James'i durdurmak için kullanmak istediğini düşünüyor.

Iguodala, takas için elverişli birkaç veterandan biri olsa da, Memphis Grizzlies ekibi önümüzdeki üç ay içinde uygun bir anlaşma bulamazsa, 2015 Finalleri MVP'si, Batı Konferansı'nda oynamaya hazır alabilir.

Heavy.com'dan Sean Deveney'e göre, Batı'daki yöneticiler, eski Golden State Warriors oyuncusunu, Lakers'ın ellerinden almayı ve playofflarda James'in önüne koymak için potansiyel bir durdurucu olarak kullanmayı umuyorlar.

"DOĞU'DA AYNI TÜRDE EŞLEŞMELER YOK"

Bir Doğu Konferansı takıma yapılabilecek bir takas mümkün olsa da, ismini vermemiş olan GM, Iguodala'yı başka bir takıma katmanın sadece James'e karşı bir savunmacı olarak değil, Lakers'ın benchi için daha az kaynak olduğunu da vurguluyor:

"Batı'da daha fazla değeri var. Doğu'da bir takımın onu alacağını sanmıyorum. LeBron'u savunma deneyimi var ve ondan istediğiniz de bu. Bununla birlikte onu Lakers'tan uzak tutmak istersiniz, benchlerinde zayıf bir nokta olmasını istersiniz. Doğu'da aynı türde güzel eşleşmelere sahip değil. Onu yedi maçlık bir seride Giannis'in (Antetokounmpo) karşısına koymak istemediğiniz kesin."

Hiçbir oyuncu, son beş sezonun playofflarında James'i Iguodala'dan daha fazla savunamadı, bu yüzden LeBron'u nasıl savunacağını bilen deneyimli bir veteran olarak görülmesi çok normal.