Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Billups: "30 sayı atmak, Carmelo için gereğinden önemliydi"

Chauncey Billups, Denver Nuggets ve New York Knicks'ten eski takım arkadaşı Carmelo Anthony'nin neden halen ligde olmadığını açıkladı.

Chauncey Billups, Denver Nuggets ve New York Knicks'ten eski takım arkadaşı Carmelo Anthony'nin neden halen ligde olmadığını açıkladı.

Billups, Melo'nun "her gece 30 sayı atmayı" gereğinden çok umursadığını ve NBA'de artık bir manşetlik bir değerde olmadığı gerçeğini kabul etmediğini söyledi.

Billups, "Melo için üzülüyorum ve nedeni de şu" diyerek lafa başladı ve devam etti:

"Melo iyi bir takım arkadaşıydı. Her gün antrenman yapardı. Maç kaçırmazdı. Şu anda söyleyeceğim tek şey -ki bunu Melo'ya da söyledim- 30 sayı atmanın Melo için gereğinden önemli olmasıydı."

"Gereğinden çok önem veriyordu. Bazı 20, 22 sayıyla bitirdiği maçlarda, kazanmamıza rağmen sinirli olyordu. Ama 36 attığı fakat kaybettiğimiz bir maç olursa, milletle şakalaşıyordu. 30 sayıya çok önem veriyordu."

"Ve şimdi kasedi ileri sarıp bugüne baktığınızda, neden ligde olmadığına -çünkü olmayı hakediyor- bakarsanız, mental olarak bir adım geri atıp 'Tamam, maça girip yedeklere karşı oynayacağım. Takıma yardımcı olacağım. Maçı tamamlayan kişi ben olmayabilirim, ama sadece yardım etmek istiyorum' kafasına girememesi asıl olay. Henüz o noktada değil."

35 yaşındaki Anthony, geçtiğimiz sezon sadece 10 maçın ardından Houston Rockets tarafından serbest bırakıldığından beri, NBA'de yeni bir ev bulamadı.