Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Beverley: "Oyunum, Şikago'daki gençlere ilham versin istiyorum"

LA Clippers point guardı Beverley, NBA bubble'ındaki oyununun Şikago gençliğine 'ilham vermesini' istediğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
LA Clippers point guardı Beverley, NBA bubble'ındaki oyununun Şikago gençliğine 'ilham vermesini' istediğini söyledi.

Beverley, yakın arkadaşı Davaris Davis'in Chicago'da vurularak öldürülmesinin ardından Temmuz ayında NBA balonundan ayrılmıştı.

Çok sayıda arkadaşını ve aile üyesini silahlı saldırı sonucu kaybetmiş olan 32 yaşındaki oyuncu, bubble'daki varlığının memleketindeki gençler için bir umut ışığı olabileceğine inanıyor:

"Şikago şehrine ışık tutmak istiyorum. Şu anda güvenli değil. Zor bir zamandayız. Ama orada hala NBA'e gitmek isteyen ve hala bir sonraki Patrick Beverley olma hayalleri olan çocuklar var. Ben de ilham vermek için ne gerekiyorsa yaptığımdan ve odaklanmaya devam ettiğimden emin olmak istiyorum."

"Çünkü bana çok yakın olan insanları kaybetmeye başlıyorum ve bu da beni çok etkilemeye başlıyor. Bubble'daki bu sezon devamı, oyunum, olaylarla başa çıkma şeklim çok önemli. Sadece benim için değil, tüm şehirdeki çocuklar için önemli. Fark yaratmaya çalışıyorum. Herkesi tehlikeden kurtarmanın bir yolunu bulmaya çalışıyorum."

"BUBBLE, HARİKA BİR DENEYİM OLDU"


Beverley ve Davis lisedeyken aynı evde yaşıyorlardı. Yedi yıllık NBA veteranı, basketbolun Davis'in ölümüyle başa çıkması için olumlu bir yol olduğunu söyledi:

"Bir arkadaşımı silahlı saldırı sonucu kaybetmek, çok talihsiz bir durum. Ama bubble'ın içinde olduğum için şanslıyım ve bunu gönülden söylüyorum. Zanaatıma odaklanabiliyorum, bu tarz bir gerçekle başa çıkamıyorum, henüz değil. Bir bubble'ın içindeyim ve basketbola odaklanabiliyorum, bu yüzden bu bubble benim için harika bir deneyim oldu. Ve aklımı kendi gerçekliğimden uzaklaştırıp, tüm bu tutku ve acıyı basketbol oyununa katabilmiş durumdayım."

Beverley'in takım arkadaşları Lou Williams ve Montrezl Harrell da daha önce sevdiklerinin vefatı sonrası, Orlando'daki kampüs ortamından ayrılmışlardı.