Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Beverley: "Dünyanın en iyi uyuşturucu satıcısı olabilirdim"

LA Clippers guardı Patrick Beverley, profesyonel basketbol oynamasaydı, "dünyanın en iyi uyuşturucu satıcısı" olacağını düşündüğünü belirtti.

LA Clippers guardı Patrick Beverley, profesyonel basketbol oynamasaydı, "dünyanın en iyi uyuşturucu satıcısı" olacağını düşündüğünü belirtti.

NBA oyuncularının çoğundan farklı olarak, Beverley draft edildikten hemen sonra NBA'e girmemişti. Pat, hayatı için aldığı karardan farklı bir karar alsaydı, tamamen farklı bir yoldan gideceğini söyledi.

ESPN'den Ohm Youngmisuk, Beverley'nin Chicago'yla bağlantısı hakkında çarpıcı bir yazı yazmıştı. Makaledeki öne çıkan noktalardan biri, kaderinde basketbol olmasaydı, onun için işlerin nasıl olacağını söylediği yerdi.

"YA BASKETBOL, YA DA..."

Profesyonel spor olmasaydı, hayatının nasıl olacağı sorulduğunda, Clippers guardı tereddüt etmeden şunu söyledi:

"Muhtemelen dünyadaki en iyi uyuşturucu satıcısı olurdum."

"Karınların doyması gerekiyor biliyorsunuz ki. Benim güvendiğim bir gelir kaynağına sahip olma lüksüm veya ebeveynlerimden kalan param olmadı. Ya da aile işine girmek gibi. Ya basketbol oynayacaksınız, ya da torba tutacaksınız..." 


Houston Rockets ile şansını yakalamadan önce, Beverley denizaşırı ülkelerde çok zaman geçirmişti. O zamandan beri, savunmadaki cesaretine ve enerjisine saygı duymaya gelen NBA ekipleri arasında yerleşik bir figür haline geldi. Eğer Larry O'Brien kupası için ligin geri kalanını yenmeyi umuyorlarsa, Beverley, Clippers için kilit bir adam olacak.