Beşiktaş'ta koronavirüs ekonomisi

Yıllık ücretinde indirime yanaşmayan futbolcular kadro dışı bırakılacak. Değişen şartlar sebebiyle Bankalar Birliği'nden yapılandırma istenecek

Haber; Türkiye
Beşiktaş'ta koronavirüs ekonomisi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Mart 2020 13:07
Beşiktaş'ta koronavirüs günlerinin daha fazla sıkıntı vermemesi için harekete geçildi. Siyah-beyazlı yönetim, pazarlama ve strateji geliştirme yöntemleriyle kulübü ayağa kaldırmayı hedefliyor. Başkan Ahmet Nur Çebi, İcra Kurulu Başkanı Mesut Urgancılar, İkinci Başkan ve yeniden yapılanma sorumlusu Adnan Dalgakıran ile pazarlama ve iş geliştirme sorumlusu Enis Ulusoy'un bir araya geldiği toplantıda UEFA'daki son gelişmeler masaya yatırıldı.

Dünyada futbol ekonomisinin tamamen değişeceğini ön gören siyah-beyazlı idareciler, kulübün yeni sisteme hazır olması için çalışmalara başladı. Artık dünyada futbolculara ödenen yıllık ücretlerin çok yüksek olmayacağı için mevcut kadrodaki isimlerin kontratlarının yeniden düzenlenmesi planlar arasında.

BÜTÇE AZALACAK

Yıllık ücretlerin azaltılması için yapılacak görüşmelerde indirime yanaşmayan futbolcular süresiz kadro dışı bırakılacak. Bankalar Birliği'yle yapılan anlaşmanın revize edilmesi de kulüp için çok büyük önem taşıyor. Geçtiğimiz temmuz ayında eski başkan Fikret Orman, Bankalar Birliği ile beş yıl vade ile yapılandırma sözleşmesi imzalamıştı. Anlaşma çerçevesinde kulübün gelirlerinin tamamına yakını temlik altında bulunuyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle futbol ekonomisinin durma noktası gelmesi üzerine Bankalar Birliği ile yapılan sözleşmenin yeniden düzenlenmesi için Başkan Ahmet Nur Çebi bizzat çalışmalara başladı. Ek olarak yapılacak yeni transferlerdeki ücretler de çok düşük tutulacak, bütçe 30 milyon avroyu geçmeyecek.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ