Beşiktaş'ta büyük buluşma: Çebi ve Demirören

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile eski Başkan Yıldırım Demirören, kulübün mali durumu ve açılan davalar hakkında 2 saatlik bir durum değerlendirmesi yaptı. İki başkanın görüşmesinde sponsorluk konusu da masaya yatırıldı. Görüşmeler sürecek.

Haber; Akşam
Beşiktaş'ta büyük buluşma: Çebi ve Demirören
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Temmuz 2020 10:59
Tarih: 8 Temmuz 2020. Yer: Beşiktaş Kulüp binası. Sürpriz ziyareti gerçekleştiren kişi Beşiktaş ve TFF'nin eski başkanlarından Yıldırım Demirören… Siyah-Beyazlı kulübün başkanlığından ayrıldıktan sonra kulüp binasında görülmeyen Demirören'in, Başkan Ahmet Nur Çebi'ye yaptığı ziyaretin içeriğine ve detaylarına ulaşıldı.

Çebi'yi ziyaret eden Demirören'in kulüpte yaklaşık 2 saatlik bir görüşme gerçekleştirdiği ve konunun Fulya arazisiyle ilgili açılan dava olduğu bildirildi. Başkan adaylarından Hürser Tekinoktay'ın Beşiktaş'ı zarara uğrattığı gerekçesiyle Demirören aleyhine açtığı davayı kazanmasının ardından, yönetime bu konuda tazminat talebi fırsatı doğdu. Ancak yönetim, eski Başkan Demirören için böyle bir yola başvurmayı hiçbir zaman düşünmedi.

YÖNETİMİN TAVRI GÖRÜŞÜLDÜ

Zira Demiören döneminde kulübe ciddi miktarda kaynak sağlamış ve halen Beşiktaş'ta bulunan 100 milyon TL'lik alacağını tahsil etme yoluna gitmemişti. Fulya arazisinde Beşiktaş'ı zarara uğrattığı mahkeme kararınca onanan Demirören'in bu konuda mevcut yönetimin tavrını merak ettiği ve görüşmenin bu minvalde gerçekleştiği bildirildi.

İki başkan kulübün mali durumu hakkında da görüş alışverişinde bulundu. Çebi, Beşiktaş camiasının önde gelen isimlerinin bu dönemde elini taşın altına koyması gerektiği şeklindeki görüşlerini tekrarladı. Toplantıda sponsorluk konusunun da gündeme geldiği ancak somut bir adım atılmadığı öğrenildi.Tümü
TÜMÜ