Beşiktaş'ın Mangala rüyası SUYA düşüyor!

Beşiktaş, Mangala'yı kiralamak istiyor ancak Man City, Fransız savunma oyuncusu için 18 milyon euro bonservis bedeli belirledi. Beşiktaş'ın transfer sürecindeki rakipleri korku tüneli gibi, Newcastle, Valencia ve Marsil

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Beşiktaş'ın Mangala rüyası SUYA düşüyor!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Mayıs 2017 15:01
Beşiktaş'ın stoper transferi için 1 numaralı hedefi olan Eliakim Mangala konusunda adeta transfer piyasası birbirine girdi!  

Valencia'nın 20 milyon euroluk satın alma opsiyonunu kullanmadığı Mangala için menajer Jorge Mendes bir kez daha devreye girdi ve Cuma sabahı Manchester'a uçarak City transfer komitesi ile yaklaşık iki saat süren bir toplantı gerçekleştirdi.

Valencia'nın Mangala konusundaki ısrarını dile getirdiği ifade eden Mendes'in Valencia'nın 12 milyon euroluk teklifini de masanın üzerine koyduğu ve City'nin de teklif için 7 Haziran'a kadar süre istediği vurgulandı.

MARSİLYA'NIN BÜTÇESİ FAZLASIYLA YETERLİ

Valencia'nın yanı sıra Mangala'nın iki ciddi talibi de Newcastle United ve Marsilya. Gelecek sezon hem lig hem de UEFA Avrupa Ligi'nde çok iddialı bir kadro kurmak isteyen ve 100 milyon euroya dayanan bir transfer bütçesi hazırlayan Marsilya, öncelikli olarak Mangala'nın transferi için City ile masaya oturdu.

RAFAEL BENITEZ BİZZAT DEVREYE GİRDİ

Mangala transferi için 10 milyon euroluk bir teklif ile City'nin kapısını çalan Marsilya, Fransız yıldız ile de görüşmelerini sürdürdüyor. Valencia ve Marsilya'nın yanı sıra Premier Lig'e bu sezon yeniden yükselen Newcastle United da Mangala için devreye girdi. Newcastle menajeri Rafael Benitez'in bizzat yürüttüğü transfer operasyonunda City Sportif Direktörü Txiki Begiristain ile bir görüşme yaptığı ve transfer için "söz" aldığı ve kararı Mangala'nın vereceği kaydedildi.

"KİRALAMA OPSİYONU" BEŞİKTAŞ İÇİN RÜYA

Sözleşmesi Haziran 2019'da sona erecek olan Mangala'yı kiralamaya sıcak bakmayan Manchester City'yi "satın alma opsiyonlu kiralama" konusunda ikna etmeye çalışan Beşiktaş'ın bu transfer işinin hayli zor olduğunu söylemek mümkün. Manchester City, Mangala'nın transferi için 18 milyon euroluk bonservis bedeli belirlemiş durumda ve Beşiktaş'ın Finansal Fair Play'dan dolayı bu rakamlara çıkması olası değil.

KİM, NE DEDİ?

Manchester City Sportif Direktörü Txiki Begiristain: "Mangala çok değerli bir oyuncu, bunun farkındayız ancak önümüzdeki sezon planlamamız içerisinde kendisi yer almıyor. Hem kulüp hem de kendisi için en iyi formülü bulacağız"

Mangala: "Şu anda serbest oyuncu konumundayım ve önümüzdeki sezon Manchester City'de devam etmem için menajer Pep Guardiola'nın beni ikna etmesi gerekiyor. Pep'ten çok şey öğrenebileceğimin farkındayım ama düzenli olarak oynamak istiyorum"

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ