Beşiktaş'ta Şampiyonlar Ligi kaybı 260 Milyon TL

Beşiktaş büyük umutlarla başladığı Şampiyonlar Ligi'ni puan ve prim yüzü göremeden kapattı. Dev arenada sıfır çeken temsilcimiz çok ciddi bir gelirden de oldu.

Haber; Milliyet, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Beşiktaş'ta Şampiyonlar Ligi kaybı 260 Milyon TL
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Aralık 2021 08:39
UEFA sezon başında ödül yönetmeliğini açıklarken gruplarda elde edilecek her galibiyet için kulüplere tam 2.8 milyon euro (yaklaşık 43 milyon lira) prim verileceğini duyurmuştu.

UEFA'nın beraberlik için belirlediği prim ise 930 bin euro (14 milyon lira) olarak ilan edilmişti. Ancak Beşiktaş gruptaki 6 maçtan da yenilgiyle ayrılarak toplam 16.8 milyon euroyu (260 milyon lira) kasasına koyma şansını kullanamadı.

Söz konusu primlerin tamamını gruptaki rakiplerine kaptıran siyah-beyazlı takımın eli boş kaldı.

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nden kaç milyon Euro gelir elde etti?

15 milyon 640 bin Euro ayakbastı ücretiyle Şampiyonlar Ligi'ne başlayan Beşiktaş, 10 milyon 233 bin Euro da katsayı bonusu elde etti. Grup aşamasında para ödüllerini rakiplerine kaptıran Siyah Beyazlılar, toplam 25 milyon 873 bin Euro kasasına koydu. UEFA, sezon sonunda naklen yayın ve pazarlama gelirlerini de hesaplayarak kulüplere ödemeler yapacak. Kara Kartal'ın toplam gelirinin sezon sonunda 30 milyon Euro'ya yakın bir ücret olması bekleniyor.Tümü
TÜMÜ