Beşiktaş'ta Boupendza ve Diouf kararı

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Hatayspor maçı öncesi futbolcularıyla konuştu. Ayrıca rakibin iki ismine özel önlem aldı.

Haber; Sözcü, Fotoğraf; bjk.com.tr
Abone Ol
Beşiktaş'ta Boupendza ve Diouf kararı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Mayıs 2021 11:16
Süper Lig'in liderli Beşiktaş, Atakaş Hatayspor maçına kilitlendi. Lider takımın hocası Sergen Yalçın, öğrencileriyle yaptığı toplantıda galibiyeti şart koştu. Rakiplerin aldığı sonuçlara değil kendi futbollarına odaklanmalarını istediği takımıyla yaptığı toplantıda, Hatay'ın güçlü ve zayıf yanlarını anlatan Yalçın, futbolcularına uyarılarda bulundu.

Galibiyet hedefi çizen başarılı teknik adam şampiyonluk vurgusunu şu sözlerle yaptı:

"Hatayspor çok güçlü bir takım ama biz de buraya savaşarak geldik. Yine mücadelemizi vereceğiz. Biz gereken mücadeleyi gösterdikçe hedefimizden sapmayız. Önce kendiniz için sonra takım arkadaşınız için koşacaksınız. Alınacak galibiyet bizim için çok önemli. Kazandığımız zaman şampiyonluk yolunda işimiz daha da kolaylaşacak. Başladığımız işi bitirmeliyiz. Kalan maçlarda rakiplere umut vermemek adına saha içine odaklanmalıyız. Odaklanmalı, galibiyet için terimizi son damlasına kadar dökmeliyiz."

GOLCÜLERE KİLİT

Sergen Yalçın, Hatayspor'un golcü yıldızları Boupendza ve Diouf'a özel hazırlanıyor. Yalçın, sırasıyla 21 ve 18 gol atan iki oyuncunun, hücum varyasyonlarının olduğu bir videoyu öğrencilerine izletti. Boupendza ve Diouf'a şut imkânı tanınmamasını isteyen tecrübeli çalıştırıcı, Josef ve Atiba'dan sık sık stoper ikilisinin arasına girmelerini istedi.

 


Tümü
TÜMÜ