Şenol Güneş, A Milli Takım ve Beşiktaş

Beşiktaş'tan sözleşme uzatma teklifi almadığını ve bu teklifin gelmesi halinde de değerlendireceğini ifade eden Şenol Güneş, sezon sonuna kadar hem Beşiktaş hem A Milli Takımı çalıştıracak.

Haber; Sporx.com
Şenol Güneş, A Milli Takım ve Beşiktaş
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Şubat 2019 15:18
- SPORX ÖZEL - Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi'nin görevden ayrılmasının ardından başkan Fikret Orman ve bazı yöneticiler ile sürekli ters düşen ve fikir uyuşmazlığı yaşayan Şenol Güneş, A Milli Takım'da göreve başlıyor.

Basına yansıyan haberlerin aksine Beşiktaş'tan sözleşme uzatma teklifi almadığını ve bu teklifin gelmesi halinde de değerlendireceğini ifade eden Şenol Güneş, A Milli Takım ile ilk maçına 22 Mart'ta çıkacak.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun da Mircea Lucescu'nun görevine son vererek A Milli Takım'ın başına getirmek istediği Şenol Güneş ile bir süredir temas halinde olduğu ve Beşiktaş'ın alacağı kararı beklediği kulislerde her geçen yüksek sesle konuşulmaya başlanmıştı.

22 Mart'ta Arnavutluk ile oynanacak olan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ilk maçına da Şenol Güneş yönetiminde çıkmak isteyen Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş ve Şenol Güneş ile bu konuda prensip anlaşmasına vardı.

HEM BEŞİKTAŞ HEM A MİLLİ TAKIM

22 Mart'taki Arnavutluk maçına Şenol Güneş yönetiminde çıkacak olan Türkiye Futbol Federasyonu, sezon sonuna kadar Güneş'in hem milli takım hem de Beşiktaş'ı çalıştırmasına da sıcak bakıyor. İki takımı çalıştırmak istemeyen Şenol Güneş'i bu konuda ikna etmeye çalışan TFF ve Beşiktaş Yönetimi, Güneş'in ikna olmaması durumunda yola sadece tek bir seçenek (Tek takım) ile devam edecek.

Şenol Güneş de kısa bir süre önce yaptığı açıklamada Beşiktaş'tan bir sözleşme teklifi almadığını ve siyah-beyazlı kulüpten ayrılması durumunda hedefinin A Milli Takımı çalıştırmak olduğunu ifade etmişti.

ORMAN, SARICA'YA ONAY VERMİŞTİ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Ufuk Sarıca'nın Beşiktaş basketbol takımını çalıştırdığı dönemde Ufuk Sarıca'nın hem Basketbol Milli Takımı hem de Beşiktaş Basketbol Takımı'nda çalışmasını kabul etmişti. Bir süre iki takımı beraber çalıştıran Sarıca, basketbol liginde sezonun sona ermesinin ardından Beşiktaş ile yollarını ayırarak sadece Milli Takım ile yola devam etmişti.

ŞENOL GÜNEŞ'İN AYRILIK AÇIKLAMASI

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Bursaspor maçı öncesi, "Ayrılıkla ilgiili benim bilgim yok. Bana yansıyan sorular, bir sürü şeyler geliyor ama onlara dönersek zaten işi bırakmak gerekiyor. Sosyal medya bana 3 senelik sözleşme yapıyordu şimdi de gönderiyor. Şu anda Bursaspor maçı daha önemli. Dalgalar nereye gidiyor, onu bilmiyorum. Zamanı gelince konuşuruz" cevabını verdi.
Tümü
TÜMÜ