Beşiktaş Esports'ta maaş krizi!

Beşiktaş Esports'ta maaş krizi yaşanıyor. Takımın League of Legends şubesi eski oyuncularından Stratospanda, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla Beşiktaş'ın Mart ayından beri herhangi bir ödeme yapmadığını açıkladı.

Daha önce erkek PUBG takımının maaşlarını ödemediği iddiasıyla gündeme gelen Beşiktaş Esports, bu sefer başka bir iddia ile karşı karşıya. Takımın kadın LoL şubesi eski oyuncularından Stratospanda, sosyal medya üzerinden paylaştığı gönderi ile uzun zamandır herhangi bir ödeme almadığını belirtti.

Beşiktaş Esports'ta maaş krizi!

Esporda çeşitli sıkıntıların yaşanabileceğini belirten Stratospanda, Beşiktaş gibi büyük bir takımda böyle sıkıntıların olmasını beklemediğini ancak yanıldığını söyledi. 2018 Ekim ayında takıma katıldığını söyleyen Norveçli oyuncu, ilk maaşlarının bile geç ödendiğini ve mart ayından beri herhangi bir ödeme almadığını dile getirdi.

Takım yönetimi tarafından sürekli olarak "yakında" ödeme yapılacağı mesajı aldıklarını belirten Stratospanda, takımın organizasyon kısmında büyük eksikliklerin olduğunu söyledi.

Stratospanda ayrıca maaş konusunu topluluğa açıklaması durumunda Beşiktaş'ın maaşını ödemeyeceğini söylediği iddia etti. Diğer taraftan takımın bir diğer eski oyuncusu komedyja, Twitter üzerinden paylaştığı gönderi ile Stratospanda'nın açıklamalarının doğru olduğunu dile getirdi.

Son olarak Beşiktaş'a transfer olacak yeni oyuncuları uyaran Stratospanda, haziran ayı itibarıyla takımdan ayrıldığını ve başka takımlar için deneme maçlarına çıktığını belirtti.

İlgili tweet'in altında oldukça fazla yorum gelirken Beşiktaş Esports yönetimi tarafından konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Görsel: Beşiktaş Esports

Sporx Anasayfasına Dön