Beşiktaş Esports Yükselme Ligi Kadrosunu Duyurdu

Geçen sene büyük transferler yapmasına rağmen istediği başarıyı sağlayamayan Beşiktaş bu sene de Yükselme Liginde devam edecek


Geçen seneki başarısızlık üzerine kadrodaki tüm oyuncuları değiştiren Beşiktaş bu sezon kadrosuna Hioss, Crystal, Naehyun, Luger ve Tolerant'ı kattı.

Üst koridor rolüne geçen sezon P3P ile ligten düşen Hioss'u getirdiler, ligte kötü performans sergilemeyen üst koridor oyuncusu. Beklenmeyen bir şekilde ligten düşen takımını ligte tutamadı. Bu sezon eski takımına karşı yükselme liginde oynayacak olan tecrübeli oyuncu daha önce Team Aurora, Dark Passage ve P3P'de oynadı.

Orman rolüne ise yılların tecrübesi Crystal'ı kattılar. Ligimizin en tecrübeli oyuncularından olan Crystal bu genç takıma abilik yapacağı aşikar. Kariyerinde bir çok şampiyonluk ve final olan oyuncunun en öne çıkan özelliğinin ise karakteri olduğu konuşuluyor. Nispeten genç oyunculardan oluşan takımın en önemli kozlarından biri olacak.

Beşiktaş geçen sene en çok problem yaşadığı orta koridor rolüne ise şampiyonluk ligindeki takımları örnek alarak Koreli bir oyuncu olan Naehyun'u aldı. Geçtiğimiz sezon TCL ekiplerinden Crew'de forma giyen Naehyun yükselme liginin en dikkat çeken oyuncularından biri olmaya aday.

Alt koridorda ise parlayan genç yıldız Luger var. Ligte oynayabilecek yaşa gelmesini heyecanla beklediğimiz genç oyuncu geçen sezon Oyun Hizmetleriyle birlikte yükselme liginden şampiyonluk ligine çıkmayı başardı. Yükselme liginin en önemli kozlarından biri olan Luger, Beşiktaş'a yükselme liginde büyük bir avantaj sağlayacak gibi duruyor.

Destek rolünde ise genç yaşına rağmen ligimizin büyük takımlarından ikisinde oynamış ama beklenileni karşılayamayan Türk kökenli genç Alman Tolerant var. Hem Dark Passage'ta hem de BAU Supermassive'de oynamış olması onun için büyük tecrübeler olsa bile Tolerant bu takımlarda gösterdiği performansta kafalarda soru işaretleri de uyandırıyor. Kendini kanıtlaması için iyi bir organizasyonda bulunan Tolerant yanında çok güçlü bir saldırı gücü taşıyıcısına da sahip.

Ve gelelim koç pozisyonuna. Takımın koçu daha önce Beşiktaş'ta analistlikte yapan, oyuna bir süre ara veren eski Dark Passage koçu Auspexa.

Gerek ismi gerek kadrosuyla yükselme liginin favori takımlarından biri olacak Beşiktaş'ın bu sene biraz daha yerli yapılanmaya odaklandığını görüyoruz. Yeni sezonda Beşiktaş'a başarılar dileriz.

Sporx Anasayfasına Dön