Beşiktaş, Aboubakar: Ne kadar ekmek, o kadar köfte

Beşiktaş, Aboubakar'ın sözleşmesinde yazan 750 bin euroyu oynayacağı maçlara bağladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Beşiktaş, Aboubakar: Ne kadar ekmek, o kadar köfte
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Eylül 2020 13:27
Beşiktaş, Aboubakar transferini açıkladı: "Kulübümüz, yeni sezon transfer çalışmaları kapsamında, 2016-17 sezonunda da formamızı giymiş, Kamerunlu forvet Vincent Aboubakar ile sözleşme imzalamıştır"

Aboubakar'ın açıklamaları;

"Hayatımda çok fazla tecrübe kazandığım bu büyük kulübe döndüğüm için çok mutluyum. Burası, Avrupa'daki ilk kupamı kazandığım kulüp. Kariyerimin en güzel anlarını burada geçirdim. Beşiktaş, düşündüğümde beni duygulandıran birçok güzel anımın olduğu, Türkiye şampiyonluğu yaşadığımız, kupalar kaldırdığımız kulübüm. Bu kulübü asla ve asla unutmam. Unutmam, çünkü ben bu kulüp sayesinde parladım, bugünkü ben oldum. Ben Vincent Aboubakar, Evime, Beşiktaş'a döndüm"

SÖZLEŞME NASIL OLACAK?

Başkan Ahmet Nur Çebi, dün Aboubakar ile bir araya geldi, ardından da yıldız oyuncuyla son iki sezonu opsiyonlu 3 yıllık mukavele imzalandı. Porto'da kazandığı 3 milyon Euro'nun yarısına Beşiktaş'ın teklifini kabul eden Kamerunlu forvet, 750 bin Euro garanti ücret alacak.

Diğer 750 bin Euro'luk diğer kısım bonuslara bağlandı. Yani oynaması ve iyi bir performans sergilemesi halinde bu parayı kazanabilecek. Kartal, futbolcunun dizindeki sakatlığın nüksetmesi ve belli bir süre sahadan uzak kalması halinde fesih hakkına sahip. Aboubakar'ın 1+1+1 yıllık mukavelesindeki opsiyonların devreye girmesi ise birinci ve ikinci sezonlarda 30'ar maç barajını aşmasına bağlı.Tümü
TÜMÜ