Beşiktaş, 100 milyon TL limit arttırımı istiyor

Harcama limitleri nedeniyle mevcut masraflarını dahi yüzde 20 kısması gereken Beşiktaş, TFF'den özel toplantı istedi. Kartal limitin 100 milyon TL esnetilmesini istiyor. Gerekçe olarak ise ülke puanı ve Devler Ligi'ndeki bütçeler gösterilecek.

, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Beşiktaş, 100 milyon TL limit arttırımı istiyor
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Haziran 2021 10:28
Türkiye Futbol Federasyonu'nun uygulamaya koyduğu harcama limitleri pandemi şartlarında kulüplerin hemen hemen hepsini zorluyor. Hesaplar bir türlü tutmuyor. Bu konuda sıkıntı yaşayan yönetim ise çareyi TFF'de arayacak.

Devler Ligi'nde başarı elde edebilmek adına güçlü bir kadro kurmak isteyen Siyah-Beyazlılar'ın mevcut şartlarda eldeki kadrodan dahi yüzde 20 tasarruf yaparak sezona başlaması gerekiyor. Ülke puanı açısından en kritik dönemleri yaşadığımız günlerde Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi federasyondan esneklik isteyecek.

100 MİLYON TL ARTIŞ İÇİN GÖZLER TFF'DE

100 milyon TL'lik bir limit artırımı talep edecek olan Kara Kartal, bu sayede hedeflediği üst düzey kadro için adım atabilecek. Devler Ligi'nde yer alacak takımların bütçeleri de bu talep esnasında gerekçe olarak gösterilecek. TFF'nin vereceği yanıt ise merakla bekleniyor.

"BU LİMİTLE MEVCUT TAKIM SAHAYA ÇIKAMAZ!"

Konuyla ilgili açıklama yapan Ahmet Nur Çebi, şu ifadeleri kullandı;

"Limit işini çözmemiz lazım. Bu limitlerle mevcut takımı bile sahaya çıkaramazsınız! Ne kadar acı bir şey söyledim değil mi? Çünkü limitleri geçen seneden daha da aşağıya çekmek istediler. Kavga ediyoruz. Satmadan almamız lazım. Kimseyi zor durumda bırakıp, incitmeyelim. İnşallah bizi anlarlar. Torpil istedik. Özel bir durumumuz var. Diğer kulüplerin de sıkıntısı var. Hepimizin ihtiyacı var. Beşiktaş limitlerde geçen sene de gerideydi. İş yine taraftara düşecek. İş adamlarına düşecek. Verdikleriniz ortada, parayı başarılı kullandık."


EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ