Bayram kredisi hangi bankalarda var? En uygun bayram kredisi

Bayram kredisi hangi bankalarda var. Bayram kredisi çekerek en uygun bayram kredisi arayışı vatandaşlar arasında sürüyor. Uygun faiz seçenekleri ile Bayram Kredileri bazı bankalarda bulunuyor.

01 Mayıs 2021 12:16
Bayram kredisi hangi bankalarda var? En uygun bayram kredisi
Bayram kredisi konusunda merak eden vatandaşlar araştırmalarını yapıyor. Bayramda kredi çekmek isteyenler bankaların bayrama özel kredilerinden faydalanmak istiyor. Banka kredisi ile ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler uygun faiz oranlarından faydalanarak kredi çekmek istiyorlar.
BAYRAM KREDİSİ HANGİ BANKALARDA VAR?

Bayram Kredisi için başvuru yapmak isteyen vatandaşların beklentisi devam ediyor. Türkiye'de işlem yapan bankaların neredeyse tamamı bayram kredisi sağlıyor.

Bankalardan en uygun faizli banka kredisini almak isteyenler Bayrak Kredisine başvurmak istiyor. Bayram kredileri 1,44 gibi normalden daha düşük faiz seçeneklerini kullanıcılarına sunuyor.

İşte Türkiye'deki bankalar ve şube sayıları:
Banka/Grup AdıBanka SayısıYurtiçi Şube*Yurtdışı Şube*
Türkiye Bankacılık Sistemi 48 9849 72
    Mevduat Bankaları 34 9783 72
      Kamusal Sermayeli Mevduat Bankaları 3 3670 34
Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş. - 1728 24
Türkiye Halk Bankası A.Ş. - 1008 6
Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. - 934 4
      Özel Sermayeli Mevduat Bankaları 8 3603 28
Akbank T.A.Ş. - 713 1
Anadolubank A.Ş. - 114 0
Fibabanka A.Ş. - 51 0
Şekerbank T.A.Ş. - 238 0
Turkish Bank A.Ş. - 9 0
Türk Ekonomi Bankası A.Ş. - 451 4
Türkiye İş Bankası A.Ş. - 1192 22
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. - 835 1
      Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna Devredilen Bankalar 2 2 0
Adabank A.Ş. - 1 0
Birleşik Fon Bankası A.Ş. - 1 0
      Yabancı Sermayeli Bankalar 21 2508 10
         Türkiye´de Kurulmuş Yabancı Sermayeli Bankalar 16 2501 10
Alternatifbank A.Ş. - 44 0
Arap Türk Bankası A.Ş. - 7 0
Bank of China Turkey A.Ş. - 1 0
Burgan Bank A.Ş. - 32 0
Citibank A.Ş. - 3 0
Denizbank A.Ş. - 693 1
Deutsche Bank A.Ş. - 1 0
HSBC Bank A.Ş. - 76 0
ICBC Turkey Bank A.Ş. - 39 0
ING Bank A.Ş. - 191 0
MUFG Bank Turkey A.Ş. - 1 0
Odea Bank A.Ş. - 48 0
QNB Finansbank A.Ş. - 466 1
Rabobank A.Ş. - 1 0
Turkland Bank A.Ş. - 14 0
Türkiye Garanti Bankası A.Ş. - 884 8

2021 BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN?


2021 yılında emekli ikramiyeleri ne kadar olacak? İlk olarak 2018 yılında verilmeye başlanan 1.000 TL emekli ikramiyesi 3 dönemdir aynı tutar üzerinden hesaplara yatırılmaya devam ediyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli vatandaşlara müjde vererek, bayram ikramiyelerine zam yapılacağını duyurdu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o açıklaması: Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz. En düşük emekli maaşını 1500 'TL'ye çıkartarak vatandaşımızın mağdur duruma düşmemesini sağladık. Biz göreve geldiğimizde emekli maaşlarının 66 TL'den başladığını söylemek isterim.RAMAZAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri mayıs başında ödenecek. Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ise temmuz ayı ortasında ödenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz." dedi.

ZAMLI BAYRAM İKRAMİYELERİ NE KADAR OLACAK?

Son olarak açıklanan yüzde 16.19 yıllık enflasyon baz alınması halinde 1000 TL ikramiyelere 162 TL zam gelecek. Yüzde 8.36 olan Temmuz-Aralık 2020 enflasyonu baz alındığında da ikramiye bin 83 TL olarak ödenecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, emekli ikramiyelerine ilişkin bütçe olanakları kapsamında tüm senaryoları dikkate alan kapsamlı bir çalışma hazırladı.

2021 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ TARİHİ BELLİ Mİ?

Emekli vatandaşlarımız, emekli ikramiyelerini alacağı tarihi merak ediyor. Bilindiği üzere emekli bayram ikramiyesi bayramdan önce ödeniyor. Bu yıl ödemenin ne zaman yapılacağı henüz resmi olarak açıklanmasa da Ramazan Bayramı tarihi göz önüne alındığında ödemelerin Mayıs ayının ilk 10 gününde yapılacağı tahmin ediliyor.

Emekliye Ramazan Bayramı İkramiyesi: 10-12 Mayıs 2021

Emekliye Kurban Bayramı İkramiyesi: 12-16 Temmuz 2021 tarihlerinde ödeme yapılması bekleniyor.

BAYRAMDA YENİ EMEKLİLER ZAMLI İKRAMİYE ALABİLECEK Mİ?

Ramazan Bayramı'nda yeni emekli olanlar da ikramiye alıp almayacağını merak ediyor. Bayram ikramiyesi Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı (dul-yetim aylığı) ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri almakta olan kişilere ödeniyor. Ayrıca aylık almakta olan şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de bayram ikramiyesi alabiliyor. SGK verilerine göre, ocak ayı itibarıyla dosya bazında 12 milyon 499 bin emekli bulunuyor. Dul ve yetim gibi ölüm aylığı alanları da kapsayan kişi bazında aylık ve gelir alanların sayısı ise 13 milyon 277 bin kişiye ulaşıyor.

Kanuna göre, SGK'dan "bayramın içinde bulunduğu ayda" gelir ve aylık almakta olan kişilere ikramiye ödenecek. Bayram mayıs ayında olduğu için mayıs ayı itibarıyla aylık ve gelir almakta olanlar ikramiye alabilecek.

Emekli aylıkları, dilekçenin verildiği tarihi izleyen ayın 1'inden geçerli olmak üzere bağlanıyor. 30 Nisan 2021 tarihine kadar emeklilik dilekçesi veren kişilerin emekli aylığı 1 Mayıs'tan geçerli olarak bağlanacağı için, bu tarihe kadar emeklilik dilekçesi verenler de ikramiye alabilecekler. Ramazan Bayramı 13 Mayıs'ta başlayacak, bayram ikramiyeleri ise mayıs ayının ilk haftasında ödenecek. Emeklilik dilekçesini 30 Nisan'a kadar verenlerin ikramiyesi ise aylıklarının bağlandığı tarihte hesaplarına yatırılacak.65 YAŞ ÜSTÜNÜN İKRAMİYESİ EVİNDE VERİLECEK

İstemeleri halinde 65 yaş üstü vatandaşlara ikramiyeleri elden teslim edilebilecek. Yine hasta olarak da ikramiyesinin evde ödenmesini talep edenlere kolaylık tanınacak. Emekli ya da hak sahiplerinin bayramdan önce vefatı halinde, bayram ikramiyesini varisleri alabilecek.

Emeklilere dini bayramlarda biner TL ikramiye verilmesi uygulamasının 2018 tarihinde başladığını hatırlatan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, aradan geçen zaman içerisinde ikramiyelere artış yapılmadığını vurguladı.

TÜED olarak enflasyon oranları ve ekonomideki dalgalanmalar da baz alınarak bayram ikramiyelerinde artış yapılmasını bir süredir istediklerine işaret eden Ergün, şöyle konuştu:

"İkramiyenin ödenmeye başlandığı tarihten itibaren emekli aylıklarına altı ayda bir yapılan zam ikramiyelere de uygulanmalı. 2021'in birinci altı ayında bayramlar öncesinde ödenecek ikramiye 1.545 liraya yükseltilmelidir." dedi.

Ergün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ülkemizin imkanlarının gelişmesine paralel olarak, emeklilerimizin şartlarını daha da iyileştirmeye hazırlanıyoruz." ifadelerinin de kendileri heyecanlandırdığını belirterek, şunları kaydetti:

"Emekli kendisine uzatılan eli geri çevirmeyen, kendisi için yapılanları da yapılmayanları da unutmayan, bu toplumun kıymetli büyükleri, ana ve babalarıdır. Olgun insanlar topluluğudur. Bize yapılanları aynıyla veya misliyle yanıtlarız."

Daha fazla göster
yukarı ok