Genç Banvitliler'e beş talip var

TBL'ye yükselen Genç Banvitliler'i satın almak için beş kulüp, Banvit Spor Kulübü'ne başvurdu.

Haber; AA
Abone Ol
Genç Banvitliler'e beş talip var
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
22 Haziran 2011 14:42
Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, BEKO Basketbol Ligi'ne yükselen Genç Banvitliler'i satın almak için beş kulübün kendilerine başvurduğunu söyledi.

Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Darüşşafaka, İTÜ, Konya Selçuk Üniversitesi, Gaziantep ve Bornova belediyelerinin, Genç Banvitliler'i satın alarak, BEKO Basketbol Ligi'nde mücadele vermek istediklerini belirtti.

Bu kulüplerle temaslarının sürdüğüne değinen Kılıç, şöyle konuştu:

''Eğer, anlaşmaya varabilir ve Genç Banvitliler takımının forması altında mücadele veren oyuncularımızın geleceklerini güvence altına alabilirsek, bu takımımızı talipli kulüplerden birine verebiliriz. Aslında, Banvit A.Ş'nin gücü, bu iki takımı da başarılı bir şekilde yaşatmaya yeter. Ancak, aynı camiaya ait iki takımın, BEKO Basketbol Ligi'nde mücadele etmesinin sıkıntı ve sorunlarını yaşamak istemiyoruz.''

Banvit'in, 2011-2012 sezonunda, BEKO Basketbol Ligi'nde başarılı olması için transfer çalışmalarını sürdürdüklerini de dile getiren Kılıç, şunları kaydetti:

''Önümüzdeki sezon, yabancı oyuncularımızdan Charles Davis ve Keith Simmons, yine takımımızın kadrosunda yer alacak. Takımımıza ayrıca, üç kaliteli yabancı oyuncu daha alacağız. Bu arada, yerli oyuncularla da görüşmelerimiz sürüyor. Önümüzdeki sezon için çok güçlü bir kadro oluşturacağız.''
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ