G.Saray'ı sarsan iddiaya cevap gecikmedi!

Galatasaray Basketbol Şubesi Koordinatörü Murat Özyer ve Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman, sarı-kırmızılı camiayı sarsan 'kriz' haberi hakkında saat 17:00'de Sporx.com'a konuştu.

Haber; Sporx.com
G.Saray'ı sarsan iddiaya cevap gecikmedi!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Şubat 2013 17:04
- SPORX ÖZEL - Galatasaray Basketbol Şubesi'nde yaşanan kriz hakkında Galatasaray Basketbol Şubesi Koordinatörü Murat Özyer ve Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman saat 17:04'de ilk kez Sporx'in sorularını yanıtladı.

David Hawkins'ten gelen doping haberiyle sarsılan Galatasaray'a bir kötü haber de Kadın Basketbol Takımı'nın önemli oyuncularından Lindsay Whalen'den gelmiş ve ABD'li oyuncu parasının ödenmediği gerekçesiyle Türkiye'yi terketmişti.

Yaşanan bu gelişmenin Galatasaray'ın kadın ve erkek takımında forma giyen bazı yabancı oyunculara da sıçradığı iddia edilmiş ve yabancı oyuncuların bir hafta içerisinde parasının ödenmemesi durumda Galatasaray ile olan sözleşmelerini feshedeceği haberi gündeme bomba gibi düşmüştü.

ÖZYER: "ÇÖZEMEYECEĞİMİZ SORUN YOK"

Galatasaray Basketbol Şubesi Koordinatörü Murat Özyer ve Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman, konu hakkında Sporx'e konuştu. Galatasaray Yönetimi ile konu hakkında görüşmelere başlayan Galatasaray Basketbol Şubesi Koordinatörü Murat Özyer de çözemeyecekleri hiçbir sorunun olmadığını ve çeşitli kişiler tarafında dile getirilen haberlerin bir kısmının doğru bir kısmının ise yanlış olduğunu ifade etti.

ATAMAN: "BU KONUDA AÇIKÇASI RAHATIM"

Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman ise oyuncuların ödeme yapılmazsa serbest kalacağı söylentilerine "Teknik anlamda takıma takıma yansıyan bir durum yok ama profesyonel bazda sıkıntıların olduğu benim de kulağıma geliyor. Bunun sevidirici kısmı bu olayların takıma hiçbir şekilde yansımaması ve yabancı oyuncularımızın hiçbirinin sözleşmelerinden doğan bu hakkı kullanmaya yeltenmemesi. Bu konuda açıkcası çok rahatım. Ben, bu sürecin gecici bir süreç olduğunu düşünüyorum, bu sorunlar hal olacaktır. Bu konuda bir endişem yok."

TOPLAM BORÇ 3 MİLYON EURO

Kadın ve erkek basketbol takımlarında forma giyen yabancı oyunculara toplam 3 milyon euro borcu olan Galatasaray'ın oyunculara iki hafta içerisinde ödeme sözü verdiği bildirildi. Öte yandan Galatasaray'dan alacakları ödenmediği gerekçesiyle ayrılan ABD'li Whalen, mikro blog sitesi twitter'dan yaptığı açıklamada Galatasaray ile yaptığı kontratından doğan şartların karşılanmadığını ve kendisi için en doğru olanı yaptığı ifade etti. 

HABER: Fatih ŞAMLIOĞLU Yasal Uyarı: Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tümü
TÜMÜ