Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Stephen Curry: "Bu yıl daha iyi bir takımız"

Golden State Warriors'ın MVP ödüllü yıldızı Stephen Curry, bu sezon çok daha iyi bir takım olduklarını dile getirdi.

Golden State Warriors'ın MVP ödüllü yıldızı Stephen Curry, bu yaz takımlarının daha güçlü hale geldiğini belirtti.

"Muhteşem bir potansiyelimiz, harika işler başarma fırsatlarımı ve birçok şampiyonluk kazanma şansımız var." diyerek sözlerine başlayan Stephen Curry, "Takım kimyamız harika durumda ve bunun bitmesini istemiyoruz. Bu takım çok iyi yoldaşlığın, kimyanın ve anlaşmanın meyvelerini toplamış bir takım." ifadelerini kullandı.

Bu yaz takıma yapılan transferleri değerlendiren Curry, "Yönetim bu yazı harika geçirdi. İhtiyacımız olan tüm imzalar atıldı. Omri Casspi ve Nick Young gibi ihtiyacımız olan iki harika oyuncu daha aramıza katıldı. Drafttan da Jordan Bell gibi iyi bir yeteneği seçtik. Daha iyisi düşünülemezdi." yorumunu yaptı.

Curry, Batı Konferansı'ndaki birçok takımın güçlendiğini ekleyerek, "Her takımdaki yetenek seviyesi çılgınca arttı. Herkes takımını daha da güçlendirecek ve şampiyonluk yarışı verebilecek hamleler yaptı. Fakat, biz ilk finalimizden bu yana ne yapmamız gerektiğini bilyoruz. Doğru kombinasyonla birarada kalıp bir sonraki seviyeye çıkmaya hazırız. Bu kadar çok transferin ve hareketin olması lig için de çok iyi oldu. Takımlar daha iyi olabilmek için ellerinden geleni yapmayı sürdürüyorlar." sözleriyle konuşmasını noktaladı.


7/24 NBA TÜRKİYE