Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

LeBron'dan H&M'e büyük tepki! "Sizlerden bıktım!"

Cleveland Cavaliers süperstarı LeBron James, giysi şirketi H&M tarafından hazırlanmış tartışmalı bir reklamı Instagram hesabından eleştirdi.

Cleveland Cavaliers süperstarı LeBron James, giysi şirketi H&M tarafından hazırlanmış tartışmalı bir reklamı Instagram hesabından eleştirdi.

Söz konusu reklam, siyahi bir çocuğun "ormanın en havalı maymunu" yazılı bir sweatshirt giymesiydi. İnsanların sosyal medya üzerinden bu ırkçı reklamın farkına varması çok uzun sürmedi ve hoşnutsuzluklarını dile getirerek, bu konuda bir farkındalık yaratmayı başardılar. Reklamın kasıtlı yapıldığını düşünen yüz binlerce kişi, bu platformlarda H&M'i eleştiri yağmuruna tuttular.

LeBron, Instagram hesabından attığı resimde, çocuğun görüntüsünün düzeltilmiş versiyonunu paylaştı ve altına da düşüncelerini şu şekilde yazdı:

 

"@HM siz bizi yanlış anlamışsınız! Biz de bunu yemiyoruz! Aynen öyle! Bu fotoğrafa bakınca gördüklerimden ve sizlerden bıktım. Ben genç bir kral görüyorum! Dünyanın yöneticisini ve asla inkar edilemeyen, dokunulamaz bir gücü! Biz Afroamerikanlar olarak her zaman bazı engelleri aşmak, insanlara hatalı olduklarını göstermek ve bizim de topluma ait olduğumuzu kanıtlamak için daha çok çalışmak durumundayız, yolun sonunda bize bunun olacağı fayda çok güzel olduğu için sevdiğimiz şey bu!"

LeBron'un yanı sıra, H&M için hoşnutsuzluklarını dile getiren diğer ünlüler arasında The Weeknd ve Diddy gibi isimler de vardı.


7/24 NBA TÜRKİYE