Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Bryan Colangelo ve 76ers'ın yolları ayrıldı!

Bryan Colangelo'nun, eski ve şimdiki takım oyuncuları hakkında kötü yorum yapmak için kullanılan Twitter hesapları kullanmasına bağlayan raporların ardından Philadelphia 76ers'ın başkanı ve genel müdürü pozisyonundan istifa ettiği açıklandı.

Bryan Colangelo'nun, eski ve şimdiki takım oyuncuları hakkında kötü yorum yapmak için kullanılan Twitter hesapları kullanmasına bağlayan raporların ardından Philadelphia 76ers'ın başkanı ve genel müdürü pozisyonundan istifa ettiği açıklandı.

76ers'ın yönetici ortağı Josh Harris'in ifadesi, istifanın iddia edilen sahte hesaplarla doğrudan ilişkili olduğunu doğruladı.

Harris'in, Sixers'ın resmi websitesinde yer alan ifadesi şu şekildeydi:

"Philadelphia 76ers organizasyonu, Basketbol Operasyonları Başkanı Bryan Colangelo'nun istifasını anında yürürlüğe koymuştur.

Bryan'ın basketbol operasyonlarımıza öncülük ettiği süre boyunca yaptığı çok sayıda katkıyı takdir ediyoruz ve takımı uzun vadeli başarı için konumlandırdığı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. New York merkezli hukuk bürosu Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison LLP tarafından yapılan bağımsız bir soruşturma, kulüp, personel ve ilgili konular hakkında bilgi veren bazı anonim sosyal medya hesaplarına ulaşmıştır. (Bulguların bir beyanı eklenmiştir).

Bryan'ın ekibimizle olan ilişkisi ve Sixers'lıların ilerlemesine öncülük edebilme yeteneği tehlikeye atılmıştır. Bu konunun organizasyon üzerinde yarattığı zararlı etkiyi kabul eden Colangelo ise istifasını sunmuştur. Organizasyonumuz için bu durum hayal kırıklığı olmuştur. Bir NBA şampiyonluğu kazanma arayışı içinde son iki sezon boyunca yaptığımız muazzam ilerlemeye devam etmeye kararlıyız.

Bu nedenle, bu önemli yaz dönemindeki çabalarımıza öncülük etmek amacıyla basketbol operasyonlarını geçici olarak denetlemek için baş antrenör Brett Brown'ı görevlendirdik. Yetenekli basketbol operasyon departmanımızın geri kalanı ile yaklaşan NBA Draftlarına hazırlanarak, yeni bir genel menajer bulunana kadar yakından çalışacaktır. Yeni bir genel menajer arayışı ise derhal başlayacaktır."


7/24 NBA TÜRKİYE