Türkiye'de ilk NCAA seçmeleri!

Uluslararası Basketbol Akademisi ve Amerikan Kolej Sporları Birliği ortaklığı ile Türkiye’nin ilk “kolej basketbolu seçmeleri” 25-26 Nisan tarihlerinde Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Türkiye'de ilk NCAA seçmeleri!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Nisan 2015 10:45
UBA (Uluslararası Basketbol Akademisi) ve NCAA (Amerikan Kolej Sporları Birliği) ortaklığı ile Türkiye’nin ilk “kolej basketbolu seçmeleri” 25-26 Nisan tarihlerinde Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilirken yetenekli gençler ABD’de spor bursu kazanma şansına sahip olacaklar.

160 kişilik kontenjanın açıldığı etkinlikte NBA oyuncuları yetiştiren elit Amerikan üniversitelerinden Missouri, Texas AM, San Diego, South Carolina, South Florida, Indiana, Baylor, Iona ve West Oaks Prep gözlemcileri eşliğinde yerli ve yabancı basketbolcular hayallerini gerçekleştirmek için bir araya gelecekler.

Her oyuncunun eşit süre alacağı seçmelerin en göze çarpan isimlerine NBA yıldızı Tony Parker’ın da sponsoru olan Peak Sports tarafından çeşitli hediyeler dağıtılırken Amateur Athletic Union (AAU) organizasyonu da katılımcılardan oluşturulacak bir All-Star takımını Temmuz ayında Atlanta düzenlenecek olan turnuvaya davet etmiş bulunmakta.

UBA yetkilileri Adin Adinoviç ve Serdar Ortakuyu yaptıkları açıklamada “Bir dünya devi olan NCAA ile Türkiye’de ilk kez böyle resmi bir organizasyona imza atıyor olmak bizi heyecanlandırıyor. Ocak ayında düzenlediğimiz UBA Türkiye kampı gibi bu seçmelerin de spor kamuoyunda ses getireceğinden şüphemiz yok. Hedefimiz NCAA’in ilgisini ülkemize çekerek kolej basketbolu oynayan gençlerin sayısını arttırmak. Başta Türkiye Basketbol Federasyonu, Bahçelievler Belediyesi ve Turgut Özal Üniversitesi olmak üzere bize desteğini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler.” ifadelerini kullanırken tüm katılımcılara boş şans dilediler...


Sonuçlanan Transferler
Tümü
TÜMÜ