Cedi Osman: "Final Four devrim olur"

Anadolu Efes'in genç yıldızı Cedi Osman, Real Madrid maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Cedi Osman: 'Final Four devrim olur'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Nisan 2015 01:11
SPORX DIŞ HABERLER- Ülkemizi THY Euroleague'de başarıyla temsil eden Anadolu Efes'in genç yıldızı Cedi Osman, sportando.com'a konuştu.

20 yaşındaki yıldıza gelen sorular ve cevaplar şu şekilde:

"Madrid'deki ikinci maç bir cinayet gibiydi. Böyle bir maç sonrası geri dönüş için kendinizde nasıl güç buldunuz?"

- İlk 2 maçta çok iyi oynadık ama ne yazık ki iki maçı da son dakikalarda kaybettik. Çok üzüldük. Ancak, asla teslim olmayacağız. Her zaman inanıyoruz, kendimizi her zaman ispat edeceğiz.

"Üçüncü maçın sonu inanılmazdı. O son saniyelerdeki hislerini anlatırm mısın? Jaycee Carroll'ın skoru eşitleyen üçlüğü ve Matt Janning'İn maç kazandıran şutu..."

- Jaycee Carroll skoru eşitlediğinde durmadık ve inancımızı kaybetmedik. En sıcak eli bulduk, Matt Janning'i. Müthiş bir maç oynadı. Bize hak ettiğimiz bir galibiyet getirdi.

"Real Madrid, bu yıl Final Four'da ev sahibi olacak. Son 2 yılda 2 kez finale ulaştılar ama kaybettiler. Bu faktörleri düşününce, onlar için bir artı ya da sizin için bir eksiden bahsedebilir miyiz?"

- Kendi taraftarları önünde iyi oynuyorlar. Ancak, bu onlar için negatif bir stres durumu oluşturabilir. İlk 2 maçta biz çok iyi oynadık. Ancak onlar maçları 3'lüklerle kazandılar. Onları, her zaman oynadıkları basketbolun dışına çıkarmayı başardık.

"Madrid'le oynadığınız 3 maç birbirine yakın geçti. Onlarla yakın kalitede bir takım olduğunuzu görünce kendinize güveniniz arttı mı? 2-0 gerideydiniz, şimdi seri 2-1'e geldi, geri döner mi?"

- Onları normal sezonda yendik ve onlara karşı her zaman savaşacağımızı ispatladık. Bu onlarla bu sezon oynayacağımız 6. maç olacak. Onları çok iyi tanıyoruz, onlar da bizi. Daha iyi savunan ve daha fazla isteyen kazanacak.

"Efes'te birçok harika oyuncu var ama Dusan Ivkovic'i daha fazla öne çıkarmamız gerek. Real Madrid'e karşı oynarken size nasıl güç veriyor?"

- Koçumuz muhteşem. Bizi her zaman destekliyor. Onu çok seviyor, saygı gösteriyor ve ondan sürekli bir şeyler öğrenmeye çabalıyoruz. Onun taktikleriyle hiçbir maçı bırakmıyor, disiplinli oynuyoruz. Bizi ayakta tutuyor ve mücadele etmemizi sağlıyor. Bizi bir takım yapıyor.

"Türk basketbolunun genç yıldızlarından birisin. Efes, Real Madrid'i geçer ve Fenerbahçe ile birlikte Euroleague Final Four'una kalırsa büyük bir devrim olur mu? İki Türk takımı Final Four'da, bu Türkler için bunca yıl sonra bir anlam ifade ediyor mu?"

- Evet ediyor. Fenerbahçe'den sonra Final Four'a yükselirsek, Türk basketbolu için devrim olur Eğer biz Final Four'a kalırsak, kulübümüz bunu üçüncü kez başarmış olacak. Tarihimizde çok önemli zaferler ve Koraç Kupası zaferi var."


EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ