Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Barkley: "Houston'da şampiyon olsam, bu sayılmazdı"

NBA efsanesi Charles Barkley, zamanında Houston Rockets'ta bir şampiyonluk kazanmış olsa bile bunun sayılmamış olacağını söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA efsanesi Charles Barkley, zamanında Houston Rockets'ta bir şampiyonluk kazanmış olsa bile bunun sayılmamış olacağını söyledi.

Tüm zamanların en iyi oyuncularından biri olan Barkley, kariyerinde bir şampiyonluk kazanmadığı için, en iyi efsaneler arasınad üst sıralarda yer alamamıştı.

Kariyerinin sonraki aşamalarında Rockets ile de dahil olmak üzere birçok kez bu imkana yaklaşan Barkley, o yıllarda Houston'la bir tane kazanmış olsaydı, bunu saymamış olacağını belirtti:

"Bunu bir şampiyonluk olarak saymazdım bile. Yalan söylemeyeceğim. Ben ve Karl Malone da aynı. O Lakers ile bir şampiyonluk kazanmış olsaydı, bu sayılmazdı. Sayılmazdı."

Barkley, Brooklyn Nets süperstarı Kevin Durant hakkındaki yorumlarıyla da kanıtladığı gibi, zafere giden kolay yolu seçmeyi sevmiyor:

"Asla bundan memnun olmam. Ben takas talep edeceğim zaman, Chicago, Boston veya Lakers'da oynamak istediğimi söylememiştim. Sadece rekabet etme şansım olan bir ekibe gitmek istemiştim."