Barcelona eski başkanı Bartomeu tutuklandı

Barcelona eski başkanı Josep Bartomeu yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.

Abone Ol
Barcelona eski başkanı Bartomeu tutuklandı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Mart 2021 13:56
Barcelona eski başkanı Josep Bartomeu, "Barçagate" operasyonu kapsamında yapılan soruşturma sonrasında "yolsuzluk yaptığı" gerekçesiyle tutuklandı.

'BarcaGate' operasyonu kapsamında gözaltına alınan Josep Bartomeu, kulüp üstünde etkisi olan Messi, Pique ve Xavi gibi isimleri, sahte sosyal medya hesapları aracılığıyla itibarlarını zedelemeye çalışması ve yolsuzluk nedeniyle suçlandı.

Pique: " Kulübün efsanelerini ve aktif oyuncuları eleştirmek için para harcadılar, bu acımasızca. Açıklama istedim ve Bartomeu bana "Gerard, bilmiyordum" dedi." açıklamasını yapmıştı.

BARCELONA'DAN İLK RESMİ AÇIKLAMA

Josep Maria Bartomeu'nun gözaltına alınması sonrası Barcelona Kulübü de bir açıklama yaptı.

İşte Barcelona'nın açıklaması:

"Bu sabah saatlerinde Camp Nou'da bulunan ofislerde polis müfettişleri tarafından arama yapılmıştır. Mahkemeden çıkan soruşturma ve arama izni nedeniyle polis müfettişlerine giriş izni verilmiştir. Barcelona, tüm bu süreç boyunca yargı ve polis makamlarıyla her türlü işbirliğini sonuna kadar sürdürecektir.

Polis müfettişlerinin gerekli gördüğü tüm dökümanlara delil olduğu gerekçesiyle el konulmuştur.

Barcelona, devam eden hukuki sürece sonuna kadar saygı duymaktadır. Masumiyet karinesi gereği de bu kişilerin kendilerini savunmalarına saygı duyulmaktadır."Tümü
TÜMÜ