•  
  Polonya'dan G.Saray'a FLAŞ bir transfer cevabı
 •  
  Beşiktaş'ın son gözdesi transfer kararı duyurdu
 •  
  Fatih Terim de onayladı G.Saray'ın son sürprizi
 •  
  Gökhan Töre için yeni gelişme! Af mı geliyor?
 •  
  Başakşehir'de flaş karar resmen açıklandı; Avcı...

Aziz Yıldırım: "Şampiyon olup, Metris'lere giderken..."

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan önemli açıklamalar! Antalya Fenerbahçeliler Derneği, futbol takımının kamp yaptığı Belek'teki otelde; Hedef 1 Milyon Üye Projesi kapsamında bir gece düzenledi. Aziz Yıldırım bu gecede konuştu.

Aziz Yıldırım: 'Şampiyon olup, Metris'lere giderken...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Ocak 2018 11:06
Antalya Fenerbahçeliler Derneği, futbol takımının kamp yaptığı Belek'teki otelde; Hedef 1 Milyon Üye Projesi kapsamında bir gece düzenledi. Gecede Başkan Aziz Yıldırım, Başkanvekili Mithat Yenigün, Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Asbaşkan Nihat Özbağı, Önder Fırat, teknik heyet ve oyuncular, dernek yönetici ve üyeler ile çok sayıda taraftar hazır bulundu.

Mayıs 2018'deki başkanlık seçimi öncesi Ali Koç'un yakın zamandaki, "Tam zamanı şimdi" mesajının üstüne bu organizasyonda konuşan Aziz Yıldırım, seçim çalışmalarına hız verdiğinin sinyallerini verdi, birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. İşte Yıldırım'ın ifadeleri;

'Her zaman söylüyoruz'

"Fenerbahçe bir spor kulübüdür ve spor kulübü içinde 9 branş bulunmaktadır. Bu branşların hepsinde de yaş kategorileri vardır ve toplamda 40'dan fazla takım mevcut. Futbol takımının şampiyonluğu kadar, basketbol, voleybol, masa tenisi, kürek, yüzme, boks, yelken... Bütün branşlardaki şampiyonluğu da en az futbol takımının şampiyonluğu kadar değerli buluyoruz. Fenerbahçe'nin spor kulübü olduğunu da her konuşmamızda, her yerde söylüyoruz. Her şampiyonluk bizim için değerlidir."

'Teşekkür ediyorum'

"Burada yapılan Fenerbahçe evine 108 dönümlük arazi de başlandı. Şu ana kadar kulüp olarak hiçbir katkıda bulunmadan, Alican bey ve buranın müteahhitliğini yapan Ahmet Rıfat beye teşekkür ediyorum. Buranın maliyetinin yarı bedelini kendileri karşılıyorlar ve kendileri yapıyorlar. Onun için müteahitimiz, Fenerbahçe'nin kongre üyesi değerli kardeşimiz Ahmet Rıfat beye de huzurlarınızda teşekkür etmeyi borç bilirim."

'Değerli insanlar yetişecek'

"Fenerbahçe Üniversitesi yapılıyor. Yerleşkeleri kiralandı ve buraların iç bölümdeki çalışmalar yapılıyor. Eylül ayında 5 fakülte açılacak. İleriki yıllarda fakültelerin arttırımı ile 1200 talebe ile başlayacak olan üniversite, gelecek yıllarda vakıf üniversitesi olarak; bu ülkeye değerli insanlar yetiştirecektir. Burada kar amaçlı değil, eğitim amaçlı bir üniversite olacaktır. Bizden sonra gelecek insanlarda inşallah bunları devam ettirirler."

'Direnişin önemini iyi bilelim'

"Antalya her zaman bize destek oldu. 2011 yılında şampiyon olup, Metris'lere giderken; devre arasında yine Antalya'dan geçtik. 3 Temmuz döneminde şahsıma, benimle beraber Metris'te bulunan arkadaşlarıma yapmış olduğunuz destekleri, Fenerbahçe kongre üyeleri, Fenerbahçe taraftarlarının direnişi ve dik duruşu belki de Türkiye'de demokrasinin yeniden yaşamasına yol açmıştır. Bunu iyi bilelim. Çünkü Fenerbahçe direnişi olmasaydı, Fenerbahçe'nin bu direnişinden sonra 15 Temmuz da yaşanan olaylarda halkın, hepinizin, hepimizin duruşu ve sokaklara çıkışı belki olmayacaktı."

'Mahkemelerde hesaplaşıyoruz'

"Yargıtay kararından sonra, ne olacağını biz de bilmiyoruz; bekliyoruz. İnşallah olumlu sonuç çıktığı andan itibaren, bize bu kumpasları kuranlardan; zaten şu anda mahkemelerde hesaplaşma yapılmakta o zaman da maddi hesaplaşma muhakkak yapılacaktır ve yapılmalıdır. Ben Diyarbakır'ın Ergani kazasında doğan bir öğretmen çocuğuyum. Nerelere geldiğimi, yaşamın diğer bölümlerinde ailemin bütün fertlerine Fenerbahçe başkanlığını belki de 20 seneden fazla yapmış bir insan olarak onlara bir onur ve şeref bırakacağım için de, bundan mutluluk duyarım."

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ