Avustralya'da 6 genç CS: GO maçında şike yaptığı için tutuklandı!

Avustralya polisi, uzun süren araştırmaların sonucunda CS: GO turnuvasında şike yaptığı anlaşılan 6 oyuncunun tutuklandığını açıkladı.

Dünya genelinde suç oranı en düşük ülkeler arasında yer alan Avustralya'da ilginç bir olay yaşandı. CS: GO turnuvasında maç şikesi yaptığı ortaya çıkan 19-22 yaş aralığındaki 6 genç polis tarafından yakalandı ve tutuklandı.

Konuyla ilgili resmi açıklama Avustralya'ın Victoria eyaleti polis departmanı tarafından geldi. Polis, Organize Suç İstihbarat Birimi'nin CS: GO turnuvasında şüpheli hareketler tespit ettiği ve araştırmaların sonucunda ilgili CS: GO turnuvasında maç şikesi yapıldığını öğrendiğini açıkladı.

19 ile 22 yaş aralığındaki 6 oyuncuyu sorguya çeken Avustralya polisi, oyuncuların serbest bırakıldığını ancak soruşturmanın halen devam ettiğini belirtti. Ayrıca oyuncuların suçlu bulunması takdirinde 10 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacağı açıklandı.

Henüz kimliği belli olmayan 6 oyuncunun en az 5 maçın sonucuna etki ettiği ve 20'den fazla kişinin ilgili maçlara oynadığı tahmin ediliyor.

Görsel: HLTV


Sporx Anasayfasına Dön