Aurora yükselmeye devam ediyor

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi'nde 4. Haftanın ilk gününde HWA Gaming ve TEAM Aurora karşı karşıya geldi. HWA Gaming'in 3 galibiyet ve 6 mağlubiyete sahip, TEAM Aurora ise 4 galibiyet ve 5 mağlubiyete sahip eğer HWA kazanırsa rakibi ile galibiyetlerini eşitleyebilecek.


Analiz masasında "Koridoru kim kazanır?" Oylamasını Panky kazandı. Üst koridoru baskın oynamayı sevdiğini biliyoruz.


Seçim ve yasaklama ekranını biraz daha önde kapatan taraf TEAM Aurora oldu. TEAM Aurora kuşatma avantajı ile büyük işler yapabilir.


"Maçı kim kazanır?" oylamasında üstün gelen taraf TEAM Aurora oldu. Maça favori başlasa da oyunu kazanabilecek mi?

Maçın başlaması ile oyundaki ilk başarılı baskın Trix ve Ace ile birlikte üst koridora yapıldı. Bu baskında Panky'yi düşürmeyi başaran Trix oldu. Naru'nun ışınlan atması ile işler değişti ve Naru, Trix'i ile Armut'u düşürmeyi başardı.

Vadiye ilk inen dağ ejderini Trix rahatlıkla hanesine yazdırdı. Trix'in de Nunu tercihinin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.

İlk kule kanını alan taraf TEAM Aurora oldu. TEAM Aurora alt koridorda 4 kişilik bir baskı ile hanesine 2 skor ve ilk kuleyi yazdırmayı başardı.

Oyundaki baskısını arttırmaya başlayan TEAM Aurora vadiye inen 2. Ejderi hanesine yazdırdı. Bu ejderin alev olması TEAM Aurora ya büyük güç sağladı.

TEAM Aurora oyundaki baskısını git gide arttırarak toplamda 3 kule düşürmeyi başardı.

HWA Gaming vadiye inen 2. Dağ ejderini almak için ısrarcı davranınca takım savaşını kaybetti ve katliam verdi. Bu sayede TEAM Aurora üstün bir şekilde barona etrafında rotasyon yaptı. Baron'u da hanesine yazdıran TEAM Aurora toplamda altın farkını 11.5k civarında açmayı başardı.

Baron güçlendirmesi ile birlikte bütün dış kuleleri ve orta koridordan inhibitöre kadar açan TEAM Aurora, 2. Baronu da hanesine yazdırmak için görüşü ve rotasyon avantajını eline alarak Baron pitinde pustu.

Baron etrafındaki savaşı kazanarak direk kulelere yönelerek dakika 29'da oyunu kazanan TEAM Aurora oldu.

Maçın MVP'si  Corki ile erken oyunda çok fazla öne geçme şansı yakalan Naru oldu. 
Sporx Anasayfasına Dön