"Atletico maçının oynatılması çok yanlıştı"

Liverpool şehri üst düzey sağlık yetkilisi yaptığı açıklamada Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool

Haber; Sporx.com dış haberler
'Atletico maçının oynatılması çok yanlıştı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Nisan 2020 14:43
Liverpool şehrinin üst düzey sağlık çalışanlarından Matthew Ashton, Liverpool'un Atletico Madrid ile oynadıkları maçın oynanmasına izin verilmesinin hata olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Liverpool'un halk sağlığı yöneticiliği görevine getirilen Matthew Ashton, Liverpool;'un Atletico Madrid ile seyircili oynadıkları maçın oynatılmasına izin verilmemesi gerektiğini açıkladı. FIFA ve yöneticilerin maçın oynanmasıyla koronavirüsün şehirde yayılmasına neden olacağını öngörmekte hatalı olduğunu belirten Ashton, "Maçın oynatılması kararı doğru değildi. Elbette insanlar yanlış kararları kasıtlı olarak vermezler. Ancak durumun vehametini ilerleyen zamanlarda anladıklarını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Maçın özellikle seyircili oynatılmasının şehirde koronavirüsün yayılmasına daha da neden olduğunu belirten Ashton, "Atletico Madrid maçı elbette kültürel ve sportif açıdan önemli bir organizasyon olarak görülebilir. Ancak sağlık açısından yarattığı tahribe baktığımız zaman, ileride kurumların geriye dönüp bakarak bu organizasyondan ders çıkaracağına eminim." açıklamasında bulundu.

11 Mart'ta Liverpool ile Atletico Madrid arasında oynanan maçı 54.074 biletli seyirci izlemişti. Liverpool şehrinde bugün 262 koronavirüs vakası bulunuyor.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ