Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Arenas: "Schröder 2025'e kadar 84 milyon dolar kazanmazsa, bu onu yiyip bitirir"

Eski NBA yıldızı Gilbert Arenas, Boston Celtics point guardı Dennis Schröder'ın, Los Angeles Lakers'tan reddettiği parayı gelecekteki aynı zaman diliminde kazanması gerektiğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski NBA yıldızı Gilbert Arenas, Boston Celtics point guardı Dennis Schröder'ın, Los Angeles Lakers'tan reddettiği parayı gelecekteki aynı zaman diliminde kazanması gerektiğini söyledi.

Schröder, serbest oyuncu döneminde 100 milyon dolarlık bir kontrat bulabileceğine inandığı için, Lakers'tan gelen 84 milyon dolarlık bir uzatma teklifini reddetmiş ve bu yaz istediği kontratı bulamayınca, Celtics ile 5.9 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamıştı.

Arenas, Schröder'ın kendisine Lakers tarafından sunulan teklif ile "aynı zaman diliminde" 84 milyon dolar kazandıran bir anlaşma imzalamadığı takdirde, teklifi kabul etmemesinin "onu yiyip bitireceğine" inandığını belirtti:

"Aynı zaman diliminde parayı geri kazanamazsa, bu onu yiyip bitirecektir. Dört yıllık bir anlaşma için 84 milyon alacaktı, yani 2025 yazına kadar ilk yıl 19 milyondan başlayarak toplamda 84 milyon kazanacaktı. Bu yüzden bu sezon 13 milyon dolar içeride olacak.

Yani aynı miktara erişmek için önümüzdeki yaz 32 milyon dolarla başlayan bir kontrat imzalaması gerekecek. Nasıl bir kontrat imzalarsa imzalasın, 2024-25 sezonunun sonunda 84 milyona ulaşmazsa, bu onu yiyip bitirecek."