Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Arenas: "Lakers, uzun kadroyla giderse herkesi öldürür"

Eski NBA süperstarı Gilbert Arenas, Los Angeles Lakers'ın rakiplerini domine edecek, "ultra uzun bir kadro" kullanmasının mantıklı olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Eski NBA süperstarı Gilbert Arenas, Los Angeles Lakers'ın rakiplerini domine edecek, "ultra uzun bir kadro" kullanmasının mantıklı olduğunu söyledi.

Arenas, Quentin Richardson ve Darius Miles'ın podcast'i Knuckleheads'e katıldı ve önümüzdeki sezon şampiyonluk kazanmalarına yardımcı olmak için, Lakers'ın ilk beşinde uzun bir kadro ile gitmesi gerektiğini belirtti.

Arenas'a göre bu kadro, LeBron James, Kyle Kuzma, Anthony Davis, Dwight Howard ve JaVale McGee'den oluşuyor.

"ALAN OYNAYIP, 'HADİ ÇEMBERE GELİN' DERLER"

Agent 0'nun "Bu yıl şampiyonluğu kim kazanır?" sorusuna verdiği yanıt şu şekildeydi:

"Lakers. Adamlar çok uzun. Bütün takım çok yönlü. Herkesi öldürecek şu kadroyu yapabilirler: 1'de LeBron, 2'de Kuzma, 3'te Anthony Davis. Uzunlarda da JaVale ve Dwight'a gidilebilir."

"Henüz üzerine düşünmeden 'Bunları öldürürler' diyebilirsin. Ama nerede öldürecekler? Savunmada öldüremezler. Savunmada, herkesin 2.08m ve üstü olduğu tüm oyunculara sahip oluyorsunuz, herkesi kilitleyebilecek oyuncular. Alan savunması oynayıp, 'Hadi çembere gelin' diyebilirler. Beş tane ucube gibi atlet oraya buraya atlayıp, o şutu engellemeye çalışacak."

"KİMSE BU NOKTAYA DİKKAT ETMİYOR"


Arenas bir sonraki argümanında başka bir şeyi savundu. Kendi parametreleri altında, LeBron'un 1 numarada oynaması olasılık dışında gözükmüyor. Gilbert, bu stratejinin karşı taraf için sıkıntılı olacağına inanıyor:

"Point guard olarak elinde kim olursa olsun, Chris Paul, Kyrie (Irving), her türlü LeBron'u savunmanız gerekir. Ya da Kuzma'yı."

Arenas, son olarak "Hiç kimse bu ekibin gerçekte ne kadar uzun olduğuna dikkat etmiyor" diyerek açıklamasını bitirdi.