Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Arenas: "Doncic ve Porzingis, 20 sene Dallas'ta kalır"

Eski NBA yıldızı Gilbert Arenas, Dallas Mavericks'in gençleri Luka Doncic ve Kristaps Porzingis'in gelecek 20 yılda başka bir yere gideceklerini görmediğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Eski NBA yıldızı Gilbert Arenas, Dallas Mavericks'in gençleri Luka Doncic ve Kristaps Porzingis'in gelecek 20 yılda başka bir yere gideceklerini görmediğini söyledi.

Bir BIG3 maçı için American Airlines Center'ı ziyaret eden Arenas, Mavs'in kesinlikle ikiliyi koruyacağını ve etraflarında inşa edeceklerini söyledi - tıpkı Dirk Nowitzki ile yaptıkları gibi. 37 yaşındaki oyuncu, über-sadık olarak tanımladığı takım sahibi Mark Cuban ile Dallas'ın, Doncic ve Porzingis'in bir şampiyonluk kazanmasına yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapacağını ileri sürdü:

"Mavs, ya da sadece herhangi bir organizasyonla ilgili olan önemli olan şey, takım sahibi, sadakat. Mark Cuban'ı ve nasıl hareket ettiğini bilen, ligde bulunmuş bir oyuncu olarak diyebilirim ki, kendisi çok sadık bir takım sahibi ve bunu Dirk'e davranma şekliyle görebiliriz. Luka ve Porzingis'in 20 yıl boyunca orada olacaklarını zaten biliyoruz ve bu 20 yıl boyunca, Cuban bu adamlara başka bir şampiyonluk kazandırmak için ne gerekiyorsa yapacak."

Arenas'ın belirttiği gibi, Nowitzki ve Mavs sadakatin ne olduğunun başarılı bir örneği ve bu, bugünün oyuncu odaklı NBA'inde nadir olarak görülen bir şey. Dirk, Dallas'ta 21 sezon boyunca kalmış, hatta takımın yeniden inşa çabalarını yerine getirmek için defalarca maaşından kestirmişti.