AÖL sınav giriş yeri sorgulama (2017)

AÖL sınav giriş yerleri için flaş gelişme! Açık Öğretim Lisesi'ne giden öğrenciler için sınav yerleri belli oluyor. AÖL sınav giriş belgesi İnternetten almak için ne yapmanız gerekiyor? İşte AÖL için önemli bilgiler.

20 Mart 2017 13:17
AÖL sınav giriş yeri sorgulama (2017)
AÖL sınav giriş yerleri resmi olarak açıklandı mı? AÖL sınav giriş belgeleri online olarak alınabiliyor mu? Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri sınav yerlerini öğrenmek için ne yapacak. AÖL sınav giriş yerler, AÖL sınav giriş belgeleri online alınabiliyor mu? AÖL sınavlarıyla ilgili önemli gelişmeleri derledik.


AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANIYOR / Ve AÖL için resmi açıklama geliyor. Türkiye'de AÖL sınav giriş yerleri için flaş gelişme! Açık Öğretim Lisesi'nde eğitimine devam eden öğrenciler için 2. dönem sınavları yaklaşıyor. Adaylar, sınav giriş yerlerini MEB'in http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ internet adresinden öğrenebilecekler. AÖL 2. dönem sınav giriş yerleri 14 Mart 2017 adayların erişimine açılacak. AÖL öğrenci giriş ekranında öğrenci numarası ve şifre ili giriş yaptıktan sonra ekrana gelen sayfada sol tarafta yer alan "Sınav Giriş Belgesi"'ne tıklayın. Daha sonra açılan pencerede 'Yazdır' kısmına tıklayıp sınava nerede gireceğinizi öğrenebilirsiniz.

AÖL SINAV GİRİŞ BELGELERİ / AÖL sınav giriş belgesi İnternetten almak için ne yapmanız gerekiyor? Sınava giriş belgeleri "www.aol.meb.gov.tr" resmi web sitesinde yayınlanmaktadır. Resmi adres üzerinden alınacak sınav giriş belgesine ait bilgisayar çıktısı ile sınava girilmelidir. Sınav giriş belgesi fotoğrafsız ise, öğrencinin sınav esnasında herhangi bir mağduriyetyaşamaması için, sınav öncesinde fotoğrafının sisteme irtibat bürolarınca eklenmesi ve fotoğraflı AÖL giriş belgesinin alınması gerekmektedir. Öğrencilerin adreslerine herhangi bir sınav evrakı gönderilmemektedir. Sınav giriş belgesindeki bilgiler ve açıklamaların dikkatlice okunması gerekir. Sınav giriş belgesinde adı geçen okulun sınav gününden önce görülmesi sınav gününde çıkabilecek aksiliklerin önüne geçilebilmesi adına faydalı olacaktır.

AÖL SINAVI NE ZAMAN? / Türkiye'de AÖL sınavı ne zaman yapılacak! Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için 2016-2017 eğitim öğretim yılı 2. dönem 2. sınavı 18-19 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın sonuçları 21 Nisan 2017 tarihinde açıklanacak. 

SINAV GÜNÜ İÇİN KRİTİK BİLGİLER / Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Belgesi (internetten sisteme girip alınacak), Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da var ise ehliyet, pasaport) Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı (zorunlu değil olması önerilir), Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız. Öğrenciler, sınav sırasında cep telefonu, hesap makinesi, bilgisayar (diz üstü), kitap, ders notu, silah ve diğer öğrencileri rahatsız edecek hiçbir araç-gereç bulunduramazlar. Öğrenciler, sınava girerken kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet) ve Sınav Giriş Belgelerini yanlarında bulundurmak zorundadırlar.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ'NDEN NASIL MEZUN OLURUM? / Açık Öğretim Lisesi (Alan Yok) Mezuniyet Şartları. Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması, Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması, Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması, Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması, Mesleki Açık Öğretim Lisesi'nde öğrenim gören öğrenciler için mezuniyet kredileri seçilen alana göre farklıdır.

AÇIKÖĞRETİM LİSESİ SINAVLARI 3 YERDE ERTELENDİ / Türkiye'de kar yağışı hayatı olumsuz etkilmeye devam ediyor. Doğuda bölgede etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van, Bitlis ve Hakkari'de 2-3 Ocak'ta yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları iptal edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van ve ilçelerinde, 2 ve 3 Ocak'ta yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları'nın yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edildiğini bildirdi. Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz da kar yağışı ve tipi nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı il genelinde sınav iptal kararının alındığını, sınav tarihinin bakanlık tarafından belirleneceğini ifade etti. Hakkari ve ilçelerinde de 2 ve 3 Ocak tarihlerinde yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları'nın yoğun kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi. Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Açıköğretim Lise Sınavları'nın ertelendiğini duyurdu.Kaynak: Sporx.com
Daha fazla göster
yukarı ok