Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Anthony Davis acele etmiyor, Şükran Günü'nü bekliyor!

Los Angeles Lakers süperstarı Anthony Davis'in, Lakers ile yeni bir sözleşme yapmak için acele etmediği bildirildi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Los Angeles Lakers süperstarı Anthony Davis'in, Lakers ile yeni bir sözleşme yapmak için acele etmediği bildirildi.

ESPN'den Adrian Wojnarowski, 27 yaşındaki Davis'in birkaç olası sözleşme uzunluğunu ve yapısını değerlendirdiğini ve Şükran Günü sonrasına kadar Lakers ile yeni bir anlaşma imzalama niyetinde olmadığını söyledi.

Kariyerinde yedi kez All-Star olan Davis'in Los Angeles'a maksimum kontratla dönmeye hazırlandığı, ancak iki ila beş yıl arasında herhangi bir yerde olabilecek bir sonraki sözleşmesinin süresiyle ilgili seçeneklere sahip olacağı bildirildi.

İki yıllık bir anlaşma, Davis'in bir kez daha serbest bir oyuncu olmadan önce 10 yıllık bir hizmet süresi geçirmesi anlamına gelecek. Bu, Davis'in 2022'deki maaş sınırının %35'i miktarından başlayacak bir ücret almasını sağlayacak. Bu senaryoda, takım arkadaşı LeBron James ile aynı zamanda serbest oyuncu dönemine de girmiş olacak.

Davis ayrıca herhangi bir riski en aza indirerek, bu ölü sezonda en fazla beş yıllık bir anlaşma imzalamayı da seçebilir. Bu seçenek, sözleşme süresi boyunca yaklaşık 189 milyon dolar kazanmasını sağlarken, 30'lu yaşlarının başına kadar tekrar serbest bir oyuncu olmamasını sağlayabilir.