Antalyaspor: "Nihat Özdemir derhal istifa etmelidir!"

Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz, TFF Başkanı Nihat Özdemir'e istifa çağrısında bulundu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Antalyaspor: 'Nihat Özdemir derhal istifa etmelidir!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Mayıs 2021 17:35
Antalyaspor Kulübü Başkanı Mustafa Yılmaz, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Fraport TAV Antalyaspor'a seyirci sayısında haksızlık yapıldığı gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'e tepki gösterdi.

Yılmaz, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, TFF Başkanı Özdemir'e yönelik, "Hemen o koltuğunuzu boşaltın ve derhal istifa edin." ifadesini kullandı.

Beşiktaş ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası finalindeki seyirci sayısının eşit olmadığına dikkati çeken Yılmaz şunları kaydetti:

"Türk futboluna yapılabilecek en büyük kötülük, adaletsizliktir. Kuralların eşit uygulanmadığı bir yerde ise adaletten bahsedilemez. 18 Mayıs 2021 günü Antalyaspor'umuz ile Beşiktaş arasında bir kupa finali oynandı. Maç sahada cereyan etti ve nihayetinde Beşiktaş kupaya ulaştı. Biz de Antalyaspor'a ve sportmenliğe yakışan şekilde kendilerini tebrik ettik. Ancak o gece İzmir'de, adalet ve hakkaniyet, bizzat bunu sağlamakla görevli TFF ve TFF Başkanı tarafından tüm spor kamuoyunun gözleri önünde ayaklar altına alındı. TFF'nin müsabaka tarihinden bir gün önce resmi internet sitesinden yapmış olduğu '250'şer kişilik takım kontenjanı' açıklamasına ve yine müsabakanın sorumlu ev sahibinin TFF olmasına rağmen o gece stadyumda herkesin gördüğü üzere binlerce kişi vardı. Tribünlere baktığınızda ise her 1 Antalyaspor taraftarına karşılık neredeyse 5 Beşiktaş taraftarı yer almıştı."

Antalyaspor camiasına yapılan haksızlığı dile getirdiği için adaletsizce cezalandırıldıklarını savunan Yılmaz, "Buradan federasyona ve Başkanı Nihat Özdemir'e sesleniyorum. Kendi koyduğunuz kurallara önce kendiniz uymayacaksanız, bu olaylar sizin ve milyonların gözleri önünde cereyan ederken sus pus oturacaksanız siz niye varsınız? Neden halen o koltuktasınız? Ülke futbolunu getirdiğiniz hale bakın. Sorumluluklarınıza odaklanın, kendi görevinizi layıkıyla yapmaya gayret edin ve en önemlisi de adaletli olun." değerlendirmesinde bulundu.


Tümü
TÜMÜ