Ampute Milli Takımı: "Avrupa Fatih'i olduk"

Avrupa şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımı, İstanbul'da coşkuyla karşılandı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Ampute Milli Takımı: 'Avrupa Fatih'i olduk'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Eylül 2021 14:35
Üst üste 2. kez Avrupa şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımı, İstanbul'a döndü. Ampute Milli Takımı'nına coşkulu bir karşılaşama töreni yapıldı.

Polonya'dan kalkan uçakla İstanbul Havalimanı'na gelen milli takım kafilesine, burada coşkulu karşılama yapıldı.

Çok sayıda basın mensubu, yetkililer ve sporcu ailelerinin yanı sıra yüzlerce kişi havalimanında karşılama için hazır bulundu.

Çiçekler ve alkışlarla karşılanan kafileye bando takımı da eşlik etti. Sporcuların çıkış anında konfetiler patlatılırken, oyuncuların mutluluğu dikkatlerden kaçmadı.

"AVRUPA FATİHİ OLDUK"

Ampute Milli Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Osman Çakmak "İster sporcu ister hoca olun, her şeyden önce inanmak lazım. Kardeşlerim inandı, ellerinden geleni yaptı ve 'Avrupa Fatihi' olduk." açıklamasını yaptı.

"A MİLLİ TAKIM HAYALİM VAR"

Şampiyonluk sonrası Fanatik Gazetesi'ne de röportaj veren Osman Çakmak "A Milli Takım hayalim var. Ampute Futbol Milli Takımı'nda gönüllülük esasıyla çalışıyorum. 1 lira almıyorum. A Milli Takım'a geldiğimde de 1 lira almayacağım, gönüllülük esasıyla yapacağım. Gelirsem de herkes kendine çeki düzen verecek. Giderken de tazminat almayacağım ülkemden." ifadelerini kullandı.

Marş, slogan ve bayraklarla sevgi gösterileri yapılan futbolcular, daha sonra kendileri için hazır bekleyen otobüsle havalimanından ayrıldı. 


Tümü
TÜMÜ