Ampute Milli Futbol Takımı oyuncuları tek kelime ile anlattı

Avrupa şampiyonluğuna ulaşarak ülke gündemine gelen Ampute Milli Futbol Takımı oyuncuları, futbol, şampiyonluk ve amputenin hayatlarındaki yerini birer cümleyle ifade etti
10 Ekim 2017 16:26
Avrupa şampiyonluğuna ulaşan Ampute Milli Futbol Takımı oyuncuları, şampiyonluk, futbol ve amputenin kendileri için ne ifade ettiğini kelimelere döktü.

İstanbul'daki Vodafone Park'ta oynanan Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Avrupa Şampiyonası'nın finalinde İngiltere'yi 2-1 mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan ampute milli oyuncular, futbol, şampiyonluk ve amputenin hayatlarındaki yerini birer cümleyle AA muhabirine anlattı.

Milli oyunculardan Alican Kuruyamaç, futbolu "yaşam tarzı" olarak ifade ederken, şampiyonluğu, "harika bir duygu", amputeyi de "umut, ümit etmek" şeklinde nitelendirdi.

Takım kaptanı gazi Osman Çakmak da futbola "yaşam tarzı" tanımlaması yaparken, şampiyonluk için "Türk halkına armağan olsun", ampute için "Tüm engelli camiasının birleştiği ve hayata tutunduğu daldır." ifadelerini kullandı.

Fatih Şentürk, futbolu "hayat" kelimesiyle tanımlarken, şampiyonluğa "bedel", amputeye ise "yaşam biçimi" yorumunu yaptı.

Bir diğer ampute oyuncu Rahmi Özcan ise futbol için "olmazsa olmazım" derken, şampiyonluğu "alın teri", amputeyi de "ayağım" olarak tarif etti.

Mehmet Yunsur, futbol için "başarı", şampiyonluk için "mutluluk" kelimelerini kullanırken, amputeye "aile" nitelemesi yaptı.

Kelimeler ve ampute futbolcularda yaptığı çağrışımlar şöyle:

- Alican Kuruyamaç

Futbol: Yaşam tarzı
Şampiyonluk: Harika bir duygu
Ampute: Umut, ümit etmek

- Osman Çakmak

Futbol: Yaşam tarzı
Şampiyonluk: Türk halkına armağan olsun
Ampute: Tüm engelli camiasının birleştiği ve hayata tutunduğu daldır

- Fatih Şentürk

Futbol: Hayat
Şampiyonluk: Bedel
Ampute: Yaşam biçimi

- Rahmi Özcan

Futbol: Olmazsa olmazım
Şampiyonluk: Alın teri
Ampute: Ayağım

- Feyyaz Gözaçık

Futbol: Paylaşım
Şampiyonluk: Ampute Futbol Milli Takımı

- Mehmet Yunsur

Futbol: Başarı
Şampiyonluk: Mutluluk
Ampute: Aile

- Serkan Dereli

Futbol: Başarı
Şampiyonluk: Mutluluk
Ampute: EngelliGaleri Icon Foto Galeri