Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Allen: "Rondo, 2008'deki şampiyonlukta bizi taşıdığını söyledi"

Emekli NBA yıldızı Ray Allen, yakın zamanda çıkacak olan kitabı "From the Outside"dan bir bölümde, Boston Celtics'te olduğu dönemde takım arkadaşı Rajon Rondo'nun takıma "2008'de sizleri şampiyonluğa ben taşıdım" dediğini yazdı.

Emekli NBA yıldızı Ray Allen, yakın zamanda çıkacak olan kitabı "From the Outside"dan bir bölümde, Boston Celtics'te olduğu dönemde takım arkadaşı Rajon Rondo'nun takıma "2008'de sizleri şampiyonluğa ben taşıdım" dediğini yazdı.

Allen'a göre, Rondo bunu 2010-11 sezonunda yapılan bir takım toplantısında söyledi. Toplantı sırasında Rondo "Sizi 2008 şampiyonluğuna ben taşıdım" demiş ve bu lafı duyan takımdaki grup arkadaşları ise hep bir ağızdan "Ne yaptın ne yaptın?" diye sormuş.

Kitapta aynı zamanda Rondo'nun, takımdaki herkesin kendisiyle problemi olduğunu söylediği ve Allen'ın kendisine "Hiçbirimizin seninle problemi yok" demesine rağmen, "Senin de var. Takaslanacak olmamızın sebebinin ben olduğumu söylemiştin" dediği, Allen'ın kendisiyle barışmak istese de, Rondo'nun kendisine "Seninle oynayacak 11 maçım kaldı, bu kadar." şeklinde cevap verdiği iddia ediliyor.

Rondo'nun egosunun zaman içinde kontrol edilemez bir hal aldığı, kendisini de Boston'dan "attırmak" için elinden geleni yapacağını yazmış olan Ray, Boston'ın kendisine üç yıl 36 milyon dolarlık kontrat teklifi sunması sonrası, durumu kitabında bu durumu şöyle yorumlamış:

"Bakalım doğru anlamış mıyım. Daha az paraya oynamamı istiyorsun. Benchten gelmemi istiyorsun. Hücumu Rondo etrafından sürdürmek istiyorsun. Bana bir söylesenize bu kontratı neden kabul edeyim?"

Allen, o yaz döneminde takımı terkedip Miami Heat'e, LeBron James ve Dwyane Wade'in yanına gitmiş ve bir şampiyonluk yüzüğü daha kazanmıştı.

Allen'ın kitabının 27 Mart tarihinde ABD'de satışa çıkması bekleniyor.

7/24 NBA TÜRKİYE