Ali Koç, LA'de malikane satın aldı!

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, 14.5 milyon dolar (112 milyon Türk Lirası - 18 Kasım 2020 kuru) nakit ödeme yaparak Los Angeles'ta lüks bir malikane satın aldı.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Ali Koç, LA'de malikane satın aldı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Kasım 2020 14:07
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Hollywood'un Bird Streets mahallesinde 14.5 milyon dolara lüks bir malikane satın aldı.

Variety'de James McClain imzasıyla çıkan habere göre; malikanenin bir dönem sahibinin Hard Rock Cafe'nin sahibi olan ve 2019'da vefat eden Harry Morton olduğu belirtilirken, evin orijinal değerinin ise 19 milyon dolar olduğu ve pazarlıklar sonucu 4.5 milyon dolar indirimle satın alındığı ifade edildi.

ŞEHİR, OKYANUS VE ADA MANZARASI

Malikanenin 8 banyosu, 5 yatak odası ile birlikte toplam 930 metrekare olduğu bilgisi verilirken, Los Angeles şehir görüntüsü ile birlikte Pasifik Okyanusu ve Catalina Adası'nın da net bir şekilde göründüğü, harika bir manzarası olduğu vurgulandı.

EVİN GİRİŞİNDE YAPAY ŞELALE

Evin özel bir mimari çalışmasının sonucu olduğu, evin girişinde bir şelale olduğu ve bu şelaleden geçerek eve ulaşıldığı bilgisi verildi.

"BU FİYATI NAKİT ÖDEDİLER"

Variety Magazine, "İş insanı Ali Yıldırım Koç ve eşi Nevbahar gayrimenkulün fiyatını gördü ve 14.5 milyon dolara satın aldı. İndirimli fiyatın tamamını nakit olarak ödediler. Bu, çiftin kolayca yapabileceği bir şeydi. Forbes, Koç'un net varlığının 1 milyon olduğunu yazarken akrabalarıyla birlikte kolektif varlıklarının 8 milyar dolara ulaştığını belirtiyor. Bu da onları Türkiye'nin en varlıklı ailesi haline getiriyor" yorumunu yaptı.Tümü
TÜMÜ